פרטנר תשיק שירותי גיבוי אינטרנט לתוכן סלולרי שיאפשרו ללקוחות גישה דרך פורטל פרטנר לפורטל האישי של הלקוח

התוכן כולל תמונות, קבצי מוזיקה, אנשי קשר והיסטורית SMS

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

חברת פרטנר עומדת להשיק בימים הקרובים שרות ניהול, סנכרון וגיבוי של התוכן האישי שקיים על מכשיר הסלולר וה-SIM אל המחשב. את המוצר פיתחה חברת הסטארט-אפ הישראלית ניו-אקט (NewACT) בשיתוף פרטנר.

כבר כיום קיים בפרטנר שירותי גיבוי SIM, שעליו מנויים כ- 100 אלף אנשים, אך הוא מגבה רק את רשימת אנשי הקשר ומשמש במקרים של אובדן או החלפת מכשיר. תמחור השירות הקיים הוא 3.90 שקלים בחודש וצפוי שהשירות החדש יתומחר סביב אותו טווח מחירים.

סקרים פנימיים שבציעה פרטנר העלו כי עם גיוון השימושים של המכשיר הנייד כמו שימוש במצלמה ובנגן, כמו גם עם התרחבות מספר אנשי הקשר, נוצר צורך לגיבוי המידע. בקרב אנשי עסקים יש ביקוש במיוחד במקרה של אובדן או החלפת מכשיר כי ניתן יהיה לעדכן את המכשיר החדש תוך דקות מעטות. הסקר גם הצביע על רצון של לקוחות לשמור הודעות SMS אם מסיבות סנטימנטליות או כראיה משפטית.

בדומה לשירות הקודם, גם כאן עדכון הגיבוי של הלקוח יתבצע אוטומטית פעם בחודש או לפי דרישה. תהליך העדכון מתרחש ברקע ואינו אמור להפריע לשימוש השוטף במכשיר. כפי הנראה פרטנר תקצה בשלב הראשון 100 מגה בייט של זיכרון לכל לקוח, בתיבה שתגדל לפי דרישה. עוד תתאפשר שליחת הודעות טקסט מתוך הפורטל ובאמצעות רשימת אנשי הקשר, ללא עלות ל-20 ההודעות הראשונות ביום ובעלות מופחתת לכל הודעה נוספת.

היקף העסקה בין פרטנר לניו-אקט אינו ידוע. בחודש שעבר דיווחנו על עסקה נוספת של ניו-אקט בסינגפור בהיקף של 10 מיליון דולר ויש לחברה גם חוזה עם מפעילה באינדונזיה ומפעילה באיטליה. משרדיה של ניו-אקט נמצאים ביוקנעם. החברה החלה את פעילותה הרשמית ב-2007 עם חמישה עובדים וכעת מועסקים בה 43 עובדים. היזמים הם רפי טון ויועד גידרון והקרן התומכת בחברה היא סידר-פאנד מהרצליה. השירות שבנתה ניו-אקט נולד כדי להתגבר על הפער בין המידע שעל המחשב למידע שבסלולרי. השירות הוצג גם במסגרת המתחם הישראלי בתערוכת העולם הסלולרי בברצלונה וקיבל מחמאות על הממשק הידידותי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker