אלי עזור תובע 5 מיליון שקל מחברת קנווסט ומשרד יחסי הציבור מורל צור

עזור טוען כי הוכפש כחלק מרכישת עיתון ה"ג'רוזלם פוסט", ונגרם לו נזק עצום

כרמל בן צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כרמל בן צור

איש העסקים אלי עזור וחברת מרקעי תקשורת שבשליטתו הגישו לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה על סך 6 מיליון שקל נגד 5 נתבעים: חברת קנווסט גלובל, תאגיד קנדי שבבעלותו בין היתר תחנות טלוויזיה ורדיו; סגן הנשיא של קנווסט; בעל השליטה ומנכ"ל קנווסט; חברת מורל צור, המתמחה ביח"צנות, פרסום ומתן שירותי יעוץ ונגד משה רונן, יועץ של קנווסט ואנשיה לענייני יהדות וישראל.

בתביעה מדגיש עזור כי בסופו של דבר מרקעי תקשורת רכשה לבדה את קבוצת הפוסט, ובאותו יום מכרה את הקבוצה לעזור. המו"מ בנוגע לשותפות אפשרית בין קנווסט למרקעי תקשורת נמשך גם לאחר הרכישה, אולם הסתיים בלא תוצאות.

לטענת עזור, הנתבעים החליטו להתנכל לו באמצעות ביצוע פעולות לשם סילוקו, משום שהיה יריב עסקי המתחרה בעסקיהם. באמצעות עורך הדין אשר אקסלרד טוען עזור כי הנתבעים הפסידו בתביעה שהגיש נגדם ושהתנהלה במסגרת של הליכי בוררות בניו יורק. טענותיהם נדחו, והם חויבו לשלם לו ולחברתו סכום נכבד של הוצאות בשל הליך הסרק שיזמו נגדו.

אולם, לדברי עזור, הנתבעים לא הסתפקו בהליכים המשפטיים ונקטו בהליכים בלתי לגיטימיים ופסולים כדי לפגוע בשמו הטוב ובמוניטין שלו, תוך ניסיון חסר תום לב להרוס אותו ואת עסקיו. מסע זה כלל, לטענתו, הוצאת שורה ארוכה של הודעות לתקשורת שנועדו לפגעו בשם הטוב שלו ושל מרקעי תקשורת. לטענתו, הדברים הגיעו עד כדי כך שהנתבעים שלחו מכתבים לבנקים שבהם מתנהלים חשבונותיו כשהם מזהרים אותם מקשרים עמו.

בתביעה נטען כי הנזק שנגרם לעזור ולחברתו בעקבות פעולות הנתבעים ומי מטעמם הינו עצום ואדיר, ובעניין זה יש לקחת בחשבון כי במשך שנים הוא וחברתו שמו לעצמם יעד ברור להתרחק מאור הזרקורים ולהימנע מחשיפה תקשורתית גדולה.

ממורל צור נמסר בתגובה כי כתב התביעה טרם הגיע לידם.

(א 1702/07)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker