עשרות עובדי ערוץ 20 מפגינים בתל אביב: "ביבי לא שומר עלינו"

הערוץ עלול להיסגר לאחר שלא עמד בחובותיו להתמקד בשידורי מסורת

נתי טוקר
אראל סג"ל בהפגנת עובדי ערוץ 20
אראל סג"ל בהפגנת עובדי ערוץ 20
נתי טוקר

עשרות מעובדי ערוץ 20 מפגינים בצהריים בקרית הממשלה בתל אביב במחאה נגד מהלכי הממשלה והחשש מפני סגירתם. העובדים נשאו בין השאר שלטים שעליהם נכתב "ביבי עלינו לא שומר את ערוץ 20 סוגר".

הערוץ עלול להיסגר לאחר שלא עמד בחובותיו להתמקד בשידורי מסורת. משרד המשפטים גם המליץ להעניק לערוץ רישיון זמני בלבד לחדשות משום שלא עמד בחוק. בעלי הערוץ יצחק מיכאלשווילי הצהיר כי יסגור את הערוץ אם לא יקבל אישור שלמקבע לשדר חדשות.

בהפגנה נכחו מגישים בערוץ, בהם אראל סג"ל, שמעון ריקלין, עירית לינור, דנה סומברג, ליטל שמש וכתבים בהם אלירן טל ונועם אמיר.

בהפגנה לא היה נוכחות רחבה מכלי תקשורת אחרים. יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'סקי, נכח בהפגנה, אף שהארגון לא שותף להפגנה משום שעובדי הערוץ לא מאוגדים בארגון. עיתונאים נוספים שהשתתפו בהפגנה הם מגיש "כאן" אסף ליברמן, מגיש "רשת" אודי סגל, הכתב הפוליטי של חדשות 2 עמית סגל ומנחה הטלוויזיה חיים אתגר.

העובדים נשאו שלטים שעליהם נכתב "תנו גיבוי לחופש הביטוי" ו"סותמים לנו את הפה", וכן "לא ימין ולא שמאל, חופש ביטוי לפני הכל".

סג"ל אמר בדיון כי יש לנו "רגולציה שדוחפת את הילדים שלה לכל כלי תקשורת. הגיע הזמן שב-2017 לא תהיה רגולציה על כלי תקשורת. יש פה ניסיון פקידותי לסתום לנו את הפה. אם אנחנו לא נהיה אתם תחיו רק על הכתבים של שורת המקהלה".

עירית לינור נאמה בהפגנה ואמרה: "האם יעלה על הדעת שמישהו יחליט כמה עמודים יתנו לעיתון?".

אמיר אמר בהפגנה: "זה לא סיפור של ימין או שמאל ולא של ערוץ כזה או אחר. היום זה אנחנו מחר זה יהיה ערוץ אחר. זו סיסמה  שחוזרת כל פעם מחדש. הסיפור כאן הוא בחירה של ממשלה שכל פעם מחדש שמה על שולחן הניתוחים את התקשורת, ואנחנו לא ניתן להם לסגור אותנו. אנחנו לא רוצים טובות של טייקונים ושל פוליטיקאים. רק שיתנו לנו לשדר חדשות. שלא ימכרו לנו סיפורים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker