סקאל ואדלר-חומסקי נפרדים לאחר 10 שנות פעילות משותפת

זאת, בהמשך לסכסוך בין רשת סקאל לרשת באג על מכרז הפעלת חנות האלקטרוניקה בשדה התעופה

שמרית סלע
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת סקאל החליטה לסיים את ההתקשרות עם משרד הפרסום אדלר-חומסקי שטיפל בתקציב הפרסום של החברה בעשור האחרון. זאת, בהמשך לסכסוך בין רשת סקאל לרשת באג על מכרז הפעלת חנות האלקטרוניקה בשדה התעופה וחבירתה של באג לאדלר-חומסקי לאחר זכייתה במכרז, כפי שפורסם ב-TheMarker.

רשת סקאל - שהייתה עד לפני כשבועיים הזכיינית ברשת חנויות האלקטרוניקה והחשמל - נמצאה בחודשים האחרונים במתיחות משפטית עם הזכיינית הנוכחית. באג הגישה לבית המשפט תגובה לעתירה לצו ביניים שהגישה נגדה אלקטרה מוצרי צריכה לפני כחודש, בבקשה לבטל את המכרז בו זכתה לחנויות בדיוטי פרי שבנתב"ג. באג טענה בתשובתה כי העתירה של אלקטרה הינה שילוב פסול בין שני גורמים - חברת סקאל, המפעילה הנוכחית של החנות בנתב"ג, שהיה אסור לה להשתתף במכרז בו זכתה רשת באג - ואלקטרה מוצרי צריכה, שכלל לא השתתפה במכרז. לטענת באג, השתיים "עשו יד אחת, על מנת לפגוע בזוכה במכרז ולחבל בביצועו של ההסכם שנחתם בעקבות המכרז - הכל כדי לקדם את האינטרסים שלהן". עוד נטען על ידי באג, כי בדיעבד הסתבר לה שהסיבה שאלקטרה לא ניגשה למכרז היתה סיכום בינה לבין סקאל ומגישים פוטנציאלים נוספים, כי לא יגישו הצעות למכרז, בכדי להכשילו. זאת, במטרה שסקאל תוכל להמשיך לנהל את החנות בתקופת החגים - וכדי שרשות שדות התעופה תיאלץ לצאת במכרז שתנאיו טובים יותר. סקאל מבחינתה טענה כי היא מוכפשת על לא עוול בכפה.

נראה כי עזיבתה של סקאל את אלדר-חומסקי נובעת יותר מהרצון של החברה לא לחלוק באותו משרד פרסום עם יריבתה המשפטית באג, ופחות משיקולים של ניגוד אינטרסים בין שני תקציבי הפרסום. זאת, מפני שעם יציאתה של סקאל מהפעלת חנות האלקטרוניקה בנתב"ג, תפסיק החברה לשווק מוצרי אלקטרוניקה ותתרכז בתחום האופנה, כך שמעתה לא מדובר יותר בלקוחות המתחרים על אותו שוק.

ב-2007 הסתכם תקציב הפרסום של סקאל בכ-3.75 מיליון דולר (מחירי מחירון יפעת בקרת פרסום). אולם מתחילת 2008 חלה ירידה ניכרת בהיקפי הפרסום של החברה כאשר מתחילת השנה עומד התקציב על כ-630 אלף דולר. כרגע לא ידועה מה יעלה בגורל תקציב החברה.

מסקאל אישרו את הפסקת עבודתם עם אדלר חומסקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker