"אנשים כל הזמן טסים לחו"ל וקונים שם בלואו-קוסט": סופר-פארם רוצה לפטר 300 דיילות יופי

הרשת הודיעה לספקי הקוסמטיקה על צמצום כ-10% במספר הדיילות והוצאת חלק ממותגי הקוסמטיקה העממיים ■ סופר-פארם: "אין מה לעשות, כשאת נכנסת לסניף וקופצות עלייך 10 דיילות - את לא בדיוק נהנית מזה. בעידן האינטרנט גם אין בזה צורך"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף סופר פארם בשכונת אפקה בת"א
סניף סופר פארם בשכונת אפקה בת"אצילום: תומר אפלבאום

פערי המחירים הגדולים בין מחירי מוצרי הקוסמטיקה בישראל לעולם, המגיעים לעשרות ולעיתים אף מאות אחוזים, הם לא דבר חדש. אולם העובדה כי יותר אנשים טסים לחו"ל ורוכשים שם מוצרי קומסטיקה, כמו גם התגברות הרכישות באינטרנט, מביאים את הענקית סופר-פארם, השולטת ללא עוררין בשוק, לנקוט בצעדים חדשים במטרה להוריד את המחירים בסניפים.

בסופר-פארם פנו לספקי הקוסמטיקה וביקשו מהם לצמצם במספר דיילות הקוסמטיקה ובשעות הדיול. בסופר-פארם עובדות כיום כ-3,000 דיילות המועסקות על ידי ספקי הקוסמטיקה. המטרה היא כי במידה והספקים יעסיקו פחות דיילות הם יוכלו להציע לסופר-פארם יותר הנחות ואלה יגולגלו למחיר המכירה ללקוחות. בסופר-פארם העריכו היום כי מדובר בפיטורי כ-10% מהדיילות - כלומר כ-300 נשים.

"אנחנו בשיחות ראשוניות עם הספקים, שהם אלה שמעסיקים את הדיילות, על צמצום כ-10% מכוח הדיול. אין מה לעשות, שכשאת נכנסת לסניף וקופצים עלייך 10 דיילות את לא בדיוק נהנית מזה והיום גם אין בזה צורך כי בעידן האינטרנט, שבו הידע זורם, הלקוח מגיע כבר לסניפים עם הרבה מידע. היה ומישהי מהדיילות שיפוטרו תרצה להיכנס לעבוד בסניפי סופר-פארם, אנחנו יותר מנשמח לקבל אותה", אמר ל-TheMarker דני לוזון, משנה למנכ"ל סופר-פארם.

לדברי לוזון, "המטרה מאחורי המהלך היא להוריד מחירים כי אלה הנחות שהספקים יוכלו לגלגל לצרכן. התחרות שלנו בקוסמטיקה בימים אלה היא בעיקר חו"ל, ונובעת מזה שאנשים כל הזמן נוסעים וקונים שם בלואו קוסט. התחרות שלנו בקוסמטיקה היא גם הדיוטי פרי".

לוזון הכחיש טען כי רכישת ניו פארם על ידי שופרסל קשורה למהלך: "עם כל הכבוד ל-50 סניפי ניו פארם שנשארו ולהסכם של שופרסל עם אשלי בקשי לא משם תבוא כנראה הבוננזה. אנחנו צריכים להתמודד עם התחרות ולהוריד מחירים. אי אפשר כל הזמן לבכות שצריך להוריד מחירים ואז לא להסכים לעשות את הצעדים".

בנוסף, כדי לשפר את חוויית הקנייה בסניפים בסופר-פארם יצמצמו את מספר מותגי הקוסמטיקה העממיים. כיום נמכרים בסניפי סופר-פארם כ-12 מותגי קוסמטיקה עממיים בהם לוריאל, פופה, ג'ייד, קרליין, אסנס ועוד.

סופר-פארם מתכוונת גם לצמצם במותגי הקוסמטיקה העממיים. לוזון ציין כי "לא צריך עשרות מסקרות שחורות. שטח המדף הוא יקר ואנחנו רוצים להעצים את החוויה בסניפים ולנצל אותו גם לדברים אחרים  - החל ממייבש השיער החדש של דייסון או סטים של בישום שהפכו למוצלחים או הגדלת שטח של דוכן על חשבון מקום אחר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker