אלקטרה עתרה לבית המשפט נגד המכרז של רשות שדות התעופה לחנות אלקטרוניקה בדיוטי פרי

בכיר המקורב למכרז: סקאל עומדת מאחורי התביעה ותפעיל את החנות תמורת רווחים

עדי דברת
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אלקטרה מוצרי צריכה הגישה אתמול עתירה מינהלית בדרישה להוצאת צו מניעה זמני שיבטל את המכרז לחנויות למוצרי אלקטרוניקה, מחשבים ומוצרי צילום בדיוטי פרי שבנתב"ג.

בעתירה, שהוגשה לבית המשפט לעניינים מינהליים, נטען כי השינויים שאושרו לזוכה במכרז, באג, על ידי רשות שדות התעופה (רש"ת) להגדלת ושינוי מבנה החנות, מהווים עילה לביטול תוצאותיו. לדברי החברה, גורמים שרכשו את מסמכי המכרז פנו לרש"ת ושאלו אם ניתן יהיה להגדיל או לשנות את מבנה החנות, ונענו בשלילה. בנוסף טוענת אלקטרה, כי ההצעה של באג לא עומדת במינימום המחיר הנדרש בדיעבד, לאחר אישור ההרחבה. בכיר המקורב למכרז אמר אתמול כי סקאל עומדת מאחורי הגשת התביעה, זאת לאחר ש"קבעה עם אלקטרה שאם תזכה במכרז, סקאל תפעיל עבורה את החנויות תמורת אחוזים מהמכירות".

מסקאל נמסר בתגובה: "סקאל ניהלה בעבר מגעים לשיתוף פעולה עם גופים שהשתתפו במכרז, ועדיין מעוניינת לשתף פעולה עם כל גוף שיזכה במכרז, בין היתר עם חברת באג למתן שירותי ייעוץ וליווי. אין בכך כדי לגרוע או להפר התחייבות של סקאל כלפי רש"ת שלא לגשת למכרז". מאלקטרה נמסר כי הם לא מגיבים על מהלכים עסקיים של החברה.

רש"ת פירסמה באפריל מכרז חדש עקב הפסקת ההתקשרות עם סקאל, שתסגור את חנותה שבנתב"ג ב-31 באוגוסט. זאת כתוצאה מחובותיה, ולפני תום המועד המקורי של הזיכיון. באג זכתה במכרז ואמורה להפעיל את החנות בדיוטי פרי באוגוסט במקום סקאל.

באג היתה החברה היחידה שהשתתפה במכרז. שקם אלקטריק, ניופאן ובסט ביי רכשו את מסמכי המכרז, ושקם אף יצאה לסיור מקדים, אך שלושתן בחרו לא לגשת. המכרז החדש קבע כי החנות תחולק לשני מבנים - דבר שעורר תגובות נזעמות מצד החברות שהתעניינו במכרז, בטענה שמדובר במבנה לא הגיוני. לאחר מכן, הרשות אישרה לחברות להתמודד רק על אחד משני המבנים, אך הן עדיין סברו שהמבנה בעייתי.

לפני כחודש ולאחר שהוכרזה כזוכה במכרז, באג ביקשה מרש"ת אישור להגדיל את שטח החנות ואת החזיתות. רש"ת אישרה לבאג להגדיל את שטח החנות בכ-150 מטר לכ-640 מטר. בהתאם לתנאי המכרז, ההתקשרות עם הזכיין החדש תחל ב-1 בספטמבר 2008 עד תום 41 חודשים ממועד זה, כלומר עד סוף ינואר 2012, אלא אם רש"ת תקבע אחרת. על פי תנאי החוזה, רש"ת תהיה רשאית להאריך את תקופת הזיכיון עד שנתיים, אך סך ההארכות לא יהיה יותר מארבע שנים.

באלקטרה אישרו את הידיעה. מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "בתנאי המכרז נאמר באופן הברור ביותר כי רש"ת זכאית להגדיל את שטח מתחם החנות. החוזה גם קבע את המחיר לכל מטר שייתווסף, שישולם לרש"ת אם תופעל האופציה להגדלת השטח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker