זאב זיילר - חתנו של שעיה בוימלגרין - רכש את רשת אופנת הילדים קידישיק

העסקה תיעשה באמצעות כיסוי חובות הרשת ולפי שווי חברה של כ-15 מיליון שקל; זיילר החזיק עד כה ב-50% מהחברה ומקימי הרשת, יוסי ומירי שניאורסון, החזיקו ב-50% הנותרים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

אחרי סכסוך ארוך ומתוקשר בין שעיה בוימלגרין, בעל השליטה בחברת אזורים, לבין מי שניהל את עסקיו בישראל, יוסי שניאורסון, השניים נפרדים באופן סופי: חתנו של בוימלגרין, זאב זיילר, רוכש את 50% הנותרים בבעלות על קידישיק - רשת בגדי ילדים הפונה בעיקר למגזר החרדי, שהוקמה על ידי יוסי ומירי שניאורסון לפני כעשור ונוהלה על ידם. 50% הנותרים נרכשו באוגוסט 2002 על ידי בוימלגרין והוחזקו בנאמנות על ידי חתנו.

"שמנו את האגו בצד"

במארס 2007 פרש שניאורסון מניהול קבוצת בוימלגרין בישראל, והצדדים התחילו לנהל מאבק על גובה הפיצויים ותנאי הפרישה המגיעים לשניאורסון. בין הצדדים התגלע סכסוך נוסף, שגלש לתקשורת, לגבי מכונית המרצדס שקיבל שניאורסון מקבוצת בוימלגרין בעת ששימש בה מנכ"ל.

שניאורסון הגיש אז תביעה נגד בוימלגרין, וטען כי המרצדס המשיכה להיות רשומה בבעלותו הפרטית - וכי על אף שפרש מהחברה והחזיר את הרכב, הוא קיבל לביתו קנסות בגין נהיגה במהירות מופרזת ודו"חות חנייה.

לדברי שניאורסון, הסכסוך בין השניים הביא לעצירת כל תוכניות ההתרחבות של קידישיק בישראל ובחו"ל. "בגלל הקיפאון ביני לבין בוימגלרין הכל נעצר והעסק ניזוק", הוא אומר. "היינו חייבים להיפרד, ומכיוון שבוימלגרין לא הסכים למכור את חלקו, החלטנו לשים את האגו והשיקולים הזרים בצד ולוותר לטובת החברה והעובדים שלה. בכל מלחמה העובדים הם אלה שהיו יוצאים ניזוקים, ולנו היה חשוב שהחברה תמשיך להצליח".

מירי שניאורסון, ששימשה מנכ"לית הרשת והמעצבת הראשית שלה, תפרוש ממנה, והיא מתכוונת להיכנס לתחום התקשורת הדתית. יוסי שניאורסון משמש כיום מנהל עסקיו של המיליארדר היהודי-אוקראיני אלכסנדר גרונובסקי.

דוברו של בוימלגרין הדגיש כי בוימלגרין עצמו אינו מחזיק בבעלות על קידישיק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker