מיקי רוזנטל: ב"ידיעות" אסור לגעת באנשים שקשורים באינטרסים של מוזס

עוד אמר העיתונאי בכנס אילת לעיתונות: "עבדתי הרבה שנים ב'ידיעות אחרונות' בתפקידים בכירים ומעולם לא התערבו לי בתכנים. אבל מצד שני, הכרתי היטב את הרשימה של אנשים שאסור להתעסק אתם; ידעתי שיש אנשים שאסור לגעת בהם, והם כולם קשורים באינטרס הכלכלי של נוני מוזס"

אסף כרמל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסף כרמל

בדיון תחת הכותרת "הון, שלטון ותקשורת", שהתקיים בכנס אילת לעיתונות, התעמתו יו"ר מועצת הרשות השנייה, נורית דאבוש, ויצחק לבני, לשעבר יו"ר דירקטוריון חברת החדשות של ערוץ 2, שכהונתו לא הוארכה ביוזמת דאבוש. דאבוש טענה שההחלטה להחליף את לבני לא היתה קשורה למאבק סביב מינויו של רפי גינת למנכ"ל חברת החדשות - מינוי שלבני התנגד לו בתוקף - וכי אינה מכירה כלל את סמי עופר, מבעלי הזכיינית רשת, חברו של גינת, שלחץ למנותו.

"אני אגיד לכם למה לדעתי גינת לא ראוי לשמש מנכ"ל חברת החדשות", אמר מנחה הדיון, העיתונאי מיקי רוזנטל. "לפני ארבע שנים גינת עשה תוכנית על דייגים שדגים בקישון. זה באמת חמור מאוד, אבל רק דבר אחד גינת שכח לשאול - מי זיהם את הקישון? סמי עופר, חבר שלו (והבעלים של כימיקלים לישראל, שנגד חברה בת שלה תלויות תביעות של חיילי חיל הים שנפגעו מצלילה בנחל המזוהם - א"כ). זו סיבה אחת לא למנות את גינת, ויש עוד 25 סיבות אחרות, שדאבוש מעדיפה להתעלם מהן כי היא לא מכירה את סמי עופר".

בהמשך סיפר עוד רוזנטל: "עבדתי הרבה שנים ב'ידיעות אחרונות' בתפקידים בכירים ומעולם לא התערבו לי בתכנים. אבל מצד שני, הכרתי היטב את הרשימה של אנשים שאסור להתעסק אתם; למשל, שר התקשורת, כי נוני מוזס (הבעלים של העיתון) הוא גם מבעלי חברת הכבלים. בכלל, שמתם לב שתמיד שר התקשורת זה האדם היחיד שלא מתעסקים אתו ותמיד הוא אדם מאוד נחמד... ידעתי שיש אנשים שאסור לגעת בהם, והם כולם קשורים באינטרס הכלכלי של נוני מוזס.

"גם התוכנית 'עובדה' שכולם כאן בכנס מהללים אותה", אמר עוד רוזנטל, "ואין ספק שהיא מהצד הטוב של העיתונות, אבל האם ידעתם ש-95% מהתחקירים שלה התעסקו ברשות הציבורית? כולם זוכרים את תחקיר ישראייר, שניסו לפסול אותו, אבל מה היה ב'עובדה' חוץ מישראייר? כשאני באתי ורציתי לעשות לאחת הזכייניות תחקיר על הבנקים, אמרו לי: 'לא כדאי, בנק לאומי הוא אחד הבעלים שלנו. לך תשחט פוליטיקאים, זה טוב'.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker