היועמ"ש בדיונים פנימיים: יש לפסול את הצעת ערוץ 20 להפעלת ערוץ הכנסת

השבוע אמורה להתכנס מועצת הכבלים והלוויין ולהכריע בשאלת תמיכתה בזכיית ערוץ 20 במכרז להפעלת ערוץ הכנסת ■ החלטת המועצה, שמתפקדת בעניין זה כוועדת מכרזים, תובא להכרעת בג"ץ שדן בעניין לאור עתירת חברת חדשות 2 וערוץ 10

נתי טוקר
חדר בקרה ערוץ הכנסת
חדר בקרה ערוץ הכנסתצילום: Atbannett
נתי טוקר

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מצדד בעמדה שלפיה יש לפסול את הצעת ערוץ 20 במכרז ערוץ הכנסת, בשל כשלים שנפלו בהליכי המכרז – כך נודע ל-TheMarker. ביום חמישי האחרון התקיים דיון בנושא ובו הביע היועמ"ש את עמדתו בעניין.

השבוע אמורה להתכנס מועצת הכבלים והלוויין ולהכריע סופית בשאלה אם המועצה תומכת בזכיית ערוץ 20 או לא. החלטת המועצה, שמתפקדת בעניין זה כוועדת מכרזים, תובא להכרעת בג"צ שדן בעניין לאור עתירת חברת חדשות 2 וערוץ 10.

ערוץ 20 זכה במאי במכרז להפעלת ערוץ הכנסת לעשור הקרוב בתקציב של כ-25 מיליון שקל בשנה. לאחר הזכייה עתרו בחדשות 2 – שמפעילה את ערוץ הכנסת מזה 14 שנה – ויחד עם ערוץ 10 טענו כי נפלו פגמים בהצעת ערוץ 20 וכי לא ניתן ליישם את התוכנית העסקית. בעקבות העתירה קבע בג"ץ צו ביניים שלפיו חדשות 2 ימשיכו להפעיל את ערוץ הכנסת עד להכרעה בעניין.

מנגד, ערוץ 20 טען כי יוכל ליישם את הצעת התוכן שלו תוך ניהול מיטבי של התקציב, וכי גם בהצעות המתחרות של חדשות 2 ו-10 נפלו פגמים שונים. שני הצדדים הציגו חוות דעת כלכליות שתומכות בעמדותיהם.

מועצת הכבלים והלוויין הודיעה באחרונה כי תקיים דיון נוסף בנושא, לאור חשש לכשלים שנפלו במכרז. כעת מתברר כי עמדת היועמ"ש היא כי אכן נפלו כשלים כאלה, וכי יש לפסול את הצעת ערוץ 20. אחת האפשרויות היא שהזכייה תועבר לזוכה במקום השני – שבשלב זה הוא ערוץ 10, אך בחדשות 2 טוענים כי הם אלה שראויים למקום השני. אפשרות אחרת וקיצונית יותר היא יציאה למכרז חדש.

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט
היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליטצילום: גיל כהן מגן

התפתחות נוספת בפרשה היא העזיבה של היועץ המשפטי של מועצת הכבלים והלוויין, עו"ד דודי קובסניאנו, שליווה את המכרז ושנושאים שונים שעלו בנוגע לתקינות המכרז היו קשורים בו. קובסניאנו מונה כעת ליועץ המשפטי של משרד התיירות.

ממשרד המשפטים נמסר: "הנושא יובא השבוע להכרעת המועצה. מעבר לכך, איננו מתייחסים לתוכנם של דיונים פנימיים".  ממועצת הכבלים נמסר: "הדברים אינם נכונים. טרם התקבלה החלטה. ההחלטה תתקבל בהתאם ללוח הזמנים שקבע בית המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ