הרשות השנייה טרם אישרה עסקת רשת-פוקס: "נושא בעל השלכות רוחב"

ברשות בוחנים האם אחזקה של גוף שידור בחברה משותפת יחד עם גורם נוסף, שיהיה זכאי לזמן שידור נרחב בערוץ, מותרת על פי כללי הרישיון

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
חנות של פוקס
חנות של פוקסצילום: אייל טואג

הרשות השנייה בוחנת את העסקה בין שידורי רשת לבין חברת פוקס לשותפות באתר הקמעונות החדש TERMINAL-X וטרם אישרה את העסקה. ברשות אומרים כי לעסקה מעין זו עשויות להיות השלכות נרחבות ולכן הסוגיה נבחנת.

פוקס, שבשליטת הראל ויזל דיווחה לפני כחודש כי היא מכניסה את הזכיינית רשת כשותפה באתר החדש לפי שווי של 200 מיליון שקל. TERMINAL-X הנו אתר Ecommerce  בתחום האופנה והלייף סטייל, המצוי בתהליך הקמה. באתר יימכרו מותגים של רשת פוקס, מותגים של החברות המוחזקות על קבוצת פוקס, מותגים בינלאומיים או מקומיים של חברות עמם תחתום פוקס על הסכמי שיווק, וכן מותג פרטי תחת השם TERMINAL-X.

לפי ההסכם, מניות החברה שתחזיק בפעילות הסחר המקוונת יוקצו כך שפוקס תחזיק בשליטה עם 56.25% מהמניות בדילול מלא, סמייל (רשת) תחזיק ב-25% מהמניות וחברה בבעלות איש העסקים ניר הורוביץ ב-18.75%.

רשת עצמה לא תעביר מזומן תמורת הקצאת המניות אלא תעניק זכאות לפרסום בשווי של 50 מיליון שקל בערוץ 13 של רשת. הזכאות לפרסום ניתנת למימוש על פני 5 ל-8 שנים, לפי בחירת מנהלי אתר הסחר בשידורי רשת בטלוויזיה ובמדיות פרסומיות נוספות.

גופים נוספים שקלו בחודשים האחרונים שיתוף פעולה מעין זה עם גופי שידור. ואולם ברשות השנייה בוחנים את האישור של עסקה מעין זו, שמוגשת לראשונה לאישור. ברשות בוחנים האם אחזקה של גוף שידור בחברה משותפת יחד עם גורם נוסף, שיהיה זכאי לזמן שידור נרחב בערוץ, מותרת על פי כללי הרישיון.

מהרשות נמסר: "הנושא נמצא בבחינה מקצועית של הרשות השנייה. הדבר הובא לידיעתה של יו"ר הרשות בימים האחרונים וזו הנחתה לבצע בדיקה מעמיקה של הנושא, שעלול להיות בעל השלכות רוחב בכלל ולשוק התקשורת בפרט"

מרשת נמסר בתגובה: "הרשות השנייה עושה את תפקידה ומשקיעה זמן רק בבדיקת עסקאות כאלה או אחרות. מאחר וטווח הזמן שנקבע לאישור העסקה עדיין רב אין אנו מבינים את מטרת ומהות השאלה וחושבים כי ריח רע נודף ממנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker