ועדת המדרוג תמדוד רייטינג גם באתרי אינטרנט

המפעיל החדש שייבחר במכרז ייכנס לתחום מדידת הרייטינג באופן שעלול ליצור גם שינויים במנגנון המדידה – וכמובן גם בתוצאות

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מסכי טלוויזיה בחנות למוצרי חשמל בקניון איילון
למצולמים אין קשר לכתבהצילום: ניר קידר

היסטוריה בתחום מדידת הרייטינג בישראל: חברי ועדת המדרוג החליטו היום (ד') פה אחד לצאת למכרז למפעיל חדש למערך המדידה של נתוני הצפייה בישראל. כחלק מהמכרז החדש, המפעיל שייבחר ימדוד גם נתונים באינטרנט.

ועדת המדרוג היא הגוף המאוחד של גופי השידור והרגולציה שמפעיל את מדידת הרייטינג בישראל. החברה שמבצעת בפועל את המדידה, מאז הקמת הוועדה, היא קנטאר מדיה. המדידה מתבצעת באמצעות מכשירי פיפל מטר שמודדים את הצפייה בכ-700 משקי בית.

היום החליטה הוועדה, לאחר יותר מ-20 שנה, לצאת למכרז. המשמעות היא שמפעיל חדש ייכנס לתחום מדידת הרייטינג בישראל, באופן שעלול ליצור גם שינויים במנגנון המדידה – וכמובן גם בתוצאות. המכרז ייצא לדרך בעוד כחודשיים.

שינוי משמעותי חדש שייכנס כעת לתוקף הוא מדידה גם של נתוני הצפייה באינטרנט. כיום, מודדת קנטאר מדיה רק צפייה בטלוויזיה, ואין גוף שמציג נתונים מאוחדים ובדוקים גם לדיגיטל. המפעיל החדש יידרש לתת מענה גם למדידה של נתוני הצפייה באינטרנט של החברים בוועדה.

מנכ"ל ועדת המדרוג שמוליק שם טוב אישר את פרטי הידיעה.

יו"ר ועדת המדרוג וסמנכ"ל השיווק בקשת, צביקה ליבליך, מסר בתגובה: "מדובר במהלך אסטרטגי חשוב ומבורך שנועד להרחיב את המדידה לפלטפורמות נוספות.  מטרת המהלך לשקף את עוצמת התכנים בכל המסכים, בהתאם לעידן הנוכחי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker