בין החשודים בפרשת בזק: היועץ האסטרטגי אלי קמיר

לפי פרסום בתאגיד כאן, קמיר קיבל מבזק כמיליון דולר, לא כולל מע"מ, למשך כשנתיים בעבור שירותיו - סכום גבוה מאוד יחסית למקובל בשוק

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין משרדי בזק
נתי טוקר

שם נוסף הצטרף אתמול לרשימת החשודים הארוכה בפרשת בזק — שמו של היועץ האסטרטגי אלי קמיר, המעניק שירותי ייעוץ ולובינג לבזק מאז 2014. קמיר נחקר באזהרה בחשד למעורבות בפרשה.

לפי פרסום בתאגיד כאן, קמיר קיבל מבזק כמיליון דולר, לא כולל מע"מ, למשך כשנתיים בעבור שירותיו. זהו סכום גבוה מאוד יחסית למקובל בשוק. קמיר מייצג גם את חברת נובל אנרג'י.

קמיר היה בשנות ה–90 עיתונאי ב"מעריב", בין השאר בתחומי הספורט והמשפט. כשעבד ככתב משפט הכיר את עו"ד יהודה וינשטיין, לימים היועץ המשפטי לממשלה. בין השניים נוצר חיבור קרוב, וכשכיהן כיועץ המשפטי לממשלה, העביר וינשטיין את אחזקותיו לידי קמיר בנאמנות.

בעבר קמיר כיהן גם כראש מטהו ויועצו של שאול מופז, ולאחר מכן במסגרת משרד הייעוץ שלו העניק שירותי ייעוץ לשורה של חברות ממשלתיות — ובהן חברת הדואר, מעצ, נ.ת.ע (הרכבה הקלה) ועוד. לקמיר קשרים רבים במערכת הפוליטית, בגופי התקשורת ובזירה הפוליטית.

קמיר קשור בעקיפין גם לראש הממשלה, בנימין נתניהו. בחברת הייעוץ שלו שותף היועץ ישראל בכר, שהיה מקורב מאוד לנתניהו. בכר עבד עם נתניהו במשך כחמש שנים כיועץ הסקרים ועזב את תפקידו ב–2011. בהמשך העניק בכר שירותי ייעוץ גם ליו"ר ש"ס אריה דרעי וליו"ר כולנו משה כחלון.

קמיר מסר עדות — אך לא נחקר כחשוד — גם בתיק 3000 (תיק כלי השיט). בשלב זה לא ברורה מעורבתו של קמיר בתיק. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker