כאוס לפני הפיצול: האם תונחת מכה כואבת על חדשות 2?

קשת ורשת הגיעו לסיכום שלפיו "חדשות הלילה" תמשיך להיות משודרת רק באפיק 13 של רשת, ואילו "תוכנית חיסכון" תשודר רק באפיק 12 של קשת ■ מנכ"ל רשת ביטל הסיכום במהלך שעלול להנחית מכה על חדשות 2

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תוכנית חיסכון
נתי טוקר

מנכ"ל רשת, אבי צבי, מבטל את כל ההבנות שאיפשרו את המשך שידור "תוכנית חיסכון" ו"חדשות הלילה" ברשת. צבי הודיע הערב (א') לכל הצדדים כי מאחר שהצדדים לא הגיעו להבנות, ההסכם מבוטל. המשמעות היא שיומיים לפני הפיצול, ספק אם "תוכנית חיסכון" ו"חדשות הלילה" ישודרו באפיקי קשת ורשת.

כפי שפורסם ב-TheMarker, קשת ורשת הגיעו לסיכום שלפיו "חדשות הלילה" תמשיך להיות משודרת רק באפיק 13 של רשת, ואילו "תוכנית חיסכון" – שתשנה את שמה ל"התוכנית הכלכלית" – תשודר רק באפיק 12 של קשת. הצדדים גם גיבשו הבנות לגבי "פגוש את העיתונות". התוכנית תשודר רק ברשת, ואילו בקשת תשודר תוכנית אחרת בשישי בהגשתה של רינה מצליח.

כל התוכניות האלה לא היו אמורות להיות משודרות בשידור משותף בקשת ורשת – מסיבות שונות. כך למשל, "תוכנית חיסכון" כלל לא הוגדרה תוכנית חדשות אלא תוכנית תעודה, ואילו "פגוש" הוגדרה כתוכנית שיח ואקטואליה.

את ההסכם הציע ככל הנראה צבי עצמו. אלא שקשת ורשת ניסו בימים האחרונים להגיע להבנות בנושאים נוספים, ולטענת צבי הצדדים לא הגיעו להבנות. בעקבות כך הודיע הערב צבי למנכ"ל קשת, אבי ניר, ולמנכ"ל חדשות 2 אבי וייס, כי הסיכום לגבי חלוקת השידורים לא ייצא אל הפועל.

אבי צבי, מנכ"ל רשתצילום: ינאי יחיאל

ביטול הההסכם הזה עלול להנחית מכה כואבת על חדשות 2, שהתכוונה להמשיך לשדר את אותן תוכניות ולא לצמצם את היקף פעילותה. המחלוקת הנוכחית היא בין קשת לרשת ואינה קשורה כלל לחדשות 2.

ברשת מסרו: "רשת בראשותו של אבי צבי ובמטרה לשמור ולשמר על תוכניות וההון האנושי של חברת החדשות, יזם מהלך לחלוקת התוכניות בין רשת 13 לקשת. לצערנו, נכון לרגע זה, הצדדים טרם הגיעו להסכמות על האופן שבו זה יבוצע".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker