בגלל פיצול ערוץ 2: גם רינה מצליח תפוצל

"פגוש את העיתונות" הוותיקה לא תשודר עוד בערוץ 12 של קשת לאחר פיצול ערוץ 2, ובמקומה תשודר תוכנית בהנחיית מצליח ביום שישי ■ עבור ערוץ 10, שידור שאינו משותף לרשת וקשת עשוי ליצור תחרות קשה יותר

נתי טוקר
רינה מצליח
רינה מצליחצילום: דורון גולן ותומר אפלבאום

התוכנית הוותיקה "פגוש את העיתונות" תמשיך להיות משודרת רק בערוץ 13 של רשת, ביום שבת, ולא תשודר בערוץ 12 של קשת לאחר פיצול ערוץ 2. בערוץ של קשת תשודר תוכנית אקטואליה אחרת, בהגשת רינה מצליח, ביום שישי.

לפי החוק החדש, לאחר פיצול ערוץ 2 ביום רביעי הקרוב לערוצי קשת (12) ורשת (13), ניתן יהיה להמשיך לשדר בשני הערוצים במקביל את תוכני חברת החדשות – המהדורה המרכזית, שש עם עודד בן עמי, ועוד. ואולם השידור המשותף התאפשר רק לתוכניות שהיו באוויר במהלך 2011 – אז אושר החוק.

"פגוש את העיתונות" אמנם הושקה כבר ב-1996, אך במהלך השנים היא הוגדרה תוכנית אקטואליה ושיח על סדר היום, ולא תוכנית חדשות. בעקבות כך, ברשות ההגבלים הבהירו לחברת החדשות כי לא יוכלו לשדר במקביל את התוכנית בימי שבת. לחברת החדשות נודע על כך רק באחרונה, והם כלל לא הגישו בקשה לשידור משותף.

לפי הסיכום בין גופי השידור, "פגוש את העיתונות" תמשיך להיות משודרת רק בימי שבת ברשת. מנגד, קשת תקבל תוכנית אחרת בהגשת רינה מצליח בימי שישי, לפני מהדורת "אולפן שישי". עדיין לא נקבע אם התוכנית תיקרא גם היא "פגוש את העיתונות" או אם תהיה מעין מהדורה מוקדמת.

על פי נוסח החוק, תוכניות נוספות לא יזכו לשידור משותף בשני הערוצים שלאחר הפיצול. כך, "חדשות הלילה" בהגשת דוריה למפל תשודר רק ברשת, ואילו "תוכנית חיסכון" – שתשנה את שמה ל"התוכנית הכלכלית" – תשודר רק בקשת. גם המהדורה המוקדמת לפני "אולפן שישי" תרד מהאוויר.

עבור ערוץ 10, שידור שאינו משותף  - כלומר תוכן שונה בערוצי קשת ורשת – עשוי להוות תחרות קשה יותר. ההנחה היא ששידור משותף בקשת ורשת, למשל במהדורה המרכזית, ינגוס פחות בחלקו של ערוץ 10, לעומת שידור שאינו משותף שעלול לקחת חלק נרחב יותר מהרייטינג של הערוץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker