אייל פישמן מוכר את סליו; "בנקל שונא אותנו, אבל המטרה משותפת"

בנו של הטייקון בחובות אליעזר פישמן: "בעלי המניות החליטו שלא מתאים יותר להזרים כסף לחברה שלא מרוויחה"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אליעזר פישמן, אייל פישמן , טובה פישמן
אליעזר, אייל וטובה פישמןצילום: עופר וקנין

פישמן רשתות מממשת נכסים: החברה מנהלת מגעים למכירת פעילות רשת האופנה לגברים "סליו" לבעלי החברה הצרפתים, כך נודע ל-TheMarker. במסגרת העסקה תמכור פישמן רשתות - זכיינית סליו בישראל - לסליו העולמית את פעילות הרשת בישראל. בין היתר ימכרו המלאי וההשקעה של החברה ב-30 החנויות שהיא מפעילה בארץ.

אייל פישמן, מנהל פישמן רשתות המחזיק ב-15% ממנה, אישר את הידיעה ואמר שבמידה שהעסקה אכן תיסגר, "הצרפתים יקבלו את המלאי וההשקעות בחנויות וימשיכו בדרכם. שני הצדדים מעוניינים שזה יקרה. אני לא מאמין במודל של זכיינות בעסק שאין לי יכולת אמיתית להשפיע עליו. אני חלש מול הקניונים כי הרשתות שאני מפעיל נמצאות בעיקר בפאוור סנטרים כך שאני לא שוכר מאוד גדול בקניונים, ולא יכול להתמודד מול שכר הדירה הגבוה בהם. ובנוסף – אני לא יכול להשפיע על מחיר הקנייה.

"אז בשורה התחתונה - אני תפעולן, והיום לא ברור שצריך את הדבר הזה באמצע כי ישראל זו לא מדינה שקשה להפעיל בה חנויות בלי זכיין – אנחנו רואים את זה קורה עכשיו בדקטלון. גם בעלי סליו העולמית הולכים לכיוון שבו הם יפעילו חנויות בעצמם ביותר מדינות". לדברי פישמן, המחזור של סליו בישראל הינו כ-70 מיליון שקל. פישמן סירב להתייחס לסכום המדוייק אותו הוא צפוי לקבל מסליו העולמית, אך לדבריו: "לא נצא מזה עשירים, לא אנחנו ולא השותפים שלי".

בתשובה לשאלה האם מדובר בעסק רווחי?, ענה פישמן: "יש לו שנה כזאת ושנה כזאת. בעסק כזה גם אם אתה מרוויח זה לא הרבה. לכן אנחנו מעדיפים להתעסק בדברים אחרים".

פישמן רשתות - הכוללת גם את הרשתות טויס אר אס, הפיראט האדום, זר פור יו ויבואנית הסיגריות גלוברנדס -  נמצאת בבעלות משותפת של אליעזר פישמן (55%) ושל אייל פישמן ושתי אחיותיו (45%). החברה גם מחזיקה ב-50% מביתילי ואיי.די דיזיין, בשותפות עם משפחת איתני.

מי למעשה מקבל את ההחלטות  בפישמן רשתות היום – הילדים של פישמן או המנהל המיוחד שמונה מטעם בית המשפט?

"לפישמן רשתות יש דירקטוריון שמחוייב לפעול לפי החוק ולטובת החברה וכל החלטה של הדירקטוריון מיושמת על ידי מנכ"ל החברה. כך, גם ההחלטה לצאת מסליו היתה החלטה שהתקבלה בדירקטוריון. החברה מתנהלת בצורה רגילה לגמרי – זה נכון שלפעמים לא מסכימים על הכל, ואפילו עם האחיות שלי אני לפעמים לא מסכים, אבל כולם רוצים בסוף את אותו הדבר. גם הדירקטור שמונה מטעם בנקל (יוסי בנקל, המנהל המיוחד של נכסי פישמן). זה נכון שבנקל שונא אותנו ותוקף אותנו, אבל המטרה של כולנו משותפת, והיא שפישמן רשתות תהיה שווה כמה שיותר".

ההחלטה לצאת מסליו נובעת מזה שהולכים לממש את פישמן רשתות?

"זה נובע מכך שבעלי המניות החליטו שלא מתאים יותר להזרים כסף לחברה שלא מרוויחה כסף, ואם היא לא מרוויחה ואנחנו לא חושבים שתצמח לנו בעתיד טובה גדולה ממנה, אז יש פעילויות אחרות להתעסק בהן".

בשנתיים האחרונות מכהן אייל פישמן בנוסף לתפקידו כמנכ"ל פישמן רשתות גם כמנכ"ל הום סנטר, שפישמן רשתות מחזיקה ב-10% ממנה, כאשר ב-90% הנוספים מחזיק אליעזר פישמן, ומניותיו משועבדות לבנק הפועלים במסגרת השעבודים שהבנק מחזיק כנגד החוב של אליעזר פישמן.

מי הולך לקנות את הום סנטר שאתה מנהל?

"אני לא יודע. אני בנאדם בן 47 וזה לשאבא שלי היו אחוזים בהום סנטר שעברו לפועלים (90% מהום סנטר משועבדים לבנק הפועלים) זה לא קשור. אבל לפישמן רשתות יש 10% בהום סנטר שלא עומדים למכירה".

אתם הולכים למכור את הפעילות של חברות נוספות מקבוצת פישמן רשתות?

"לעת עתה לא התקבלה החלטה בנושא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker