כך פעלתי לפיטורי בן כספית: הגירסה המלאה של נתן אשל

השבוע הודה אשל בעדותו בבית המשפט בתביעת הדיבה של שרה נתניהו נגד בן כספית כי אכן ניסה לגרום לפיטוריו של כספית מהגשת התוכנית "עושים סדר" בטלוויזיה החינוכית

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בן כספית
נתי טוקר

נתן אשל, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ולשעבר ראש הסגל שלו, הודה השבוע בעדותו בבית המשפט בתביעת הדיבה של שרה נתניהו נגד בן כספית כי אכן ניסה לגרום לפיטוריו של כספית מהגשת התוכנית "עושים סדר" בטלוויזיה החינוכית. כעת מוסר אשל ל-TheMarker את הגרסה המלאה בנוגע לניסיונותיו לפעול מול שר החינוך דאז, גדעון סער, לפטר את כספית.

האירועים התרחשו ב-2011. וועדת איתור בחרה באלדד קובלנץ (כיום מנכ"ל התאגיד) לתפקיד מנכ"ל החינוכית, אלא שבערוץ 2 דווח כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מעכב את אישור מינוי של קובלנץ ולא מביאו לאישור ממשלה. בלשכת ראש הממשלה הבהירו אז כי יש כוונה לבצע רפורמה בחינוכית ואולי אף לסגור אותה לחלוטין משום שמדובר בבזבוז כספי ציבור.

מאחורי הקלעים, כך מודה כעת אשל, התקיים בינו לבין סער מו"מ פוליטי שעסק גם בתוכניתו של כספית. "נפגשתי עם גדעון סער, אז שר החינוך, לפגישת יישור הדורים שלו עם ראש הממשלה", אומר אשל. "בקטע קטן של השיחה שאל אותי גדעון האם הוא לא נאמן לנתניהו. עניתי לו, כדוגמה, שאינו עושה כלום כדי לאזן את תוכניתו של בן כספית. סער ענה לי שלא יגע ולא יפטר את בן כספית. את נימוקו של גדעון אז אני שומר לעצמי ולא אציין אותו. אמרתי לסער כי 'בבחירה שלך בין ראש הממשלה לבן כספית - בחרת בבן ולא בנתניהו'".

לדברי אשל, "כל זה נעשה על דעתי, ואכן המשמעות היתה או שיאזן אותו ואת התוכנית - או שיפטר אותו. זה היה קטע קטן בשיחה. השיחה עסקה בעתיד החינוכית ומיזוגה עם רשות השידור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker