ניצחון נוסף לשרה נתניהו: בן כספית יתנצל ומעריב ישלם 50 אלף שקל

נתניהו תבעה את כספית, את עיתון "מעריב" ואת העורך דאז יואב צור לאחר שכספית פירסם כתבה ב-2010 שבה נטען, בין היתר, כי עם כניסת משפחת נתניהו לבית ראש הממשלה הודח מתפקידו החצרן

נתי טוקר
שרה נתניהו, ביוני בכנסת
שרה נתניהו, ביוני בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי /

עיתונאי "מעריב" בן כספית יתנצל בפני רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, והעיתון ישלם לה 50 אלף שקל עבור הוצאות משפט – כך סוכם בהסכם גישור שהוגש היום (ה') לבית המשפט השלום בירושלים.

נתניהו תבעה את כספית, את עיתון "מעריב" ואת העורך דאז יואב צור לאחר שכספית פירסם כתבה ב-2010 שבה נטען, בין היתר, כי עם כניסת משפחת נתניהו לבית ראש הממשלה הודח מתפקידו החצרן, שהיה אחראי על עבודת הגננות בבית, על ידי נתניהו

"החצרן שעבד בבית ראש הממשלה מעולם לא פוטר על-ידי, או בכלל, והוא ממשיך לעבוד בעבודתו כחצרן, כפי שעבד מימים ימימה", טענה נתניהו בתביעה. התביעה הוגשה על סכום של מיליון שקל מנגד, כספית טען בהגנתו כי החצרן פוטר וכי התביעה נועדה לפגוע בתקשורת כולה.

כעת הגיעו הצדדים להסכם הפשרה שלפיו תסלק שרה נתניהו את כל תביעותיה והטענות השונות. כספית יפרסם בעיתון "מעריב" התנצלות שלפיה "בדיעבד התברר לי כי גב' נתניהו לא נתנה כל הוראה בעניין החצרן. אני מצר על עגמת הנפש שנגרמה לגב' נתניהו".

בן כספית
בן כספיתצילום: אייל טואג

חברת הביטוח מגדל, המבטחת של עיתון מעריב, תשלם 50 אלף שקל לכיסוי ההוצאות המשפטיות של נתניהו. כחלק מההסכם, במשך שלושה חודשים מיום חתימת ההסכם ייאסר על שני הצדדים להציג פרשנויות או תוספות להסכם הפשרה במטרה להציגו כניצחון אישי שלהם. כחלק מהסכם הפשרה סוכם כי הסכם הפשרה יעלה בדף הפייסבוק של ראש הממשלה או באינסטגרם, אך בנוסח מדויק ללא כל תוספת או שינוי.

הניצחון שרושם נתניהו בתביעה זו מצטרף לזכייתו לפני כחצי שנה בתביעת הדיבה נגד יגאל סרנה ב-115 אלף שקל לאחר הפוסט שפירסם בפייסבוק לגבי האירועים בנסיעת ראש הממשלה. סרנה עירער על ההחלטה.

במהלך המשפט העיד מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הסגל שלו לשעבר, נתן אשל, שהודח מתפקידו על ידי נציבות שירות המדינה על רקע התנהלות שאינה הולמת. במהלך עדותו הודה אשל כי פעל בעבר להדיח את כספית מתפקידו כמגיש בטלוויזיה החינוכית. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker