תנובה בצעד חריג: שכרה חברת חקירות כדי לבדוק הדלפות לתקשורת

מומחה לאבטחת מידע: "בעידן של היום אין צורך בחברת חקירות. נראה שמדובר במהלך שנובע מתסכול ולמען יראו וייראו" ■ בין היתר, נבדק נושא דליפת הדו"חות הכספיים של החברה באוגוסט

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוצרי חלב של תנובה
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

בעלי תנובה בצעד חריג: החברה שכרה חברת חקירות כדי לחקור את העובדים, במטרה להבין מי עומד מאחורי הדלפות שונות לתקשורת של נושאים פנימיים שהיו ידועים רק לבכירים. החברה שנשכרה היא ויצמן יער, וזו תיחקרה חברי הנהלה בכירה וזוטרה בחברה הסינית. בין היתר, נבדק נושא דליפת הדו"חות הכספיים של החברה באוגוסט. 

בשוק הגיבו למהלך בפליאה ואמרו שמדובר בצעד חריג ולא ממש נחוץ. מומחה לאבטחת מידע אמר כי "בעידן של היום אין באמת צורך בשכירת משרד חקירות, שכן קציני הביטחון הפנימיים יכולים לבצע את החקירה ולבדוק את מערכות המידע – המחשבים של העובדים, המיילים ועוד. אמנם לא פשוט לבדוק טלפונים סלולריים של עובדים כי יש פה סוגייה של פרטיות, גם אם הם של החברה - אך אפשר בהחלט לבדוק מיילים ומחשבים של עובדים.

"לכן, מהלך של שכירת חברת חקירות חיצונית נראית כמהלך שנובע מתסכול רב, אולי אפילו הבעלים הסינים (ברייטפוד) דרשו את העניין כשלא אהבו לראות מסמכים של החברה נחשפים. עוד ייתכן שמדובר במהלך של יראו וייראו כדי שדבר כזה לא יישנה שוב. הבעיה שלהם היא שבתנובה היו הרבה עזיבות בתקופה האחרונה ויכול להיות שזה הודלף ממישהו שכבר עזב".

כפי שפורסם לפני כשבוע ב-TheMarker, הנתח של תנובה חלב ממשיך להישחק ואחרי שבחודש אוגוסט נראה היה כי החולשה של החברה הגיעה לשיאה, כשנתח השוק של החברה בשוק החלב ירד לראשונה מתחת ל-50%, נתוני ספטמבר הראו שהירידה מתחת ל-50% לא היתה רגעית ונתח השוק שלה בשוק החלב רק ממשיך לרדת. מנתוני חברת סטורנקסט לחודש ספטמבר, עלה כי נתח השוק של החברה בשוק החלב הסתכם ב-49.1% בלבד.

בספטמבר אשתקד החזיקה תנובה ב-50.1% מענף החלב – כלומר ירידה של נקודת האחוז. בחודש אוגוסט, אז הציגה תנובה לראשונה נתח הנמוך מ-50%, הסתכם נתח השוק של החברה ב-49.8%. נתוני סטורנקסט מתבססים על המכירות בקופות של רשתות המזון, סופרמרקטים ומינימרקטים. לשם השוואה, בשנת 2013 עוד החזיקה תנובה ב-58% מהשוק.

מתנובה נמסר בתגובה: "תנובה, ככל חברה מסחרית אחרת, פועלת בדרכים מקובלות כדי לשמור על הסודות המסחריים שלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker