אחרי גיא לרר ו"הצינור": האם ערוץ 10 ישתלט גם על דף הפייסבוק של גיא פינס?

הסכסוכים לגבי הבעלות על דפי פייסבוק שקשורים לשלוש תוכניות טלוויזיה - "הצינור", "האח הגדול" ו"גיא פינס" - עשויים להגיע לבית המשפט ■ פייסבוק הסכימה לפני חודש לשכפל את עמוד "האח הגדול" כדי למנוע מאבק משפטי, אך כעת חזרה בה ומסרה: "עשינו טעות תפעולית מצערת"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא פינס
גיא פינסצילום: תומר אפלבאום

בעוד הפשרה בין ערוץ 10 לגיא לרר סביב דף הפייסבוק "הצינור" נתקלה בקשיים, לאחר שפייסבוק הודיעה כי תסרב לשכפל את העמוד — הערוץ התחיל לנהל קרב בחזית נוספת: הוא מנסה להשתלט על דף הפייסבוק של התוכנית "ערב טוב עם גיא פינס". עמוד הפייסבוק הזה הגיע באחרונה ל–250 אלף עוקבים, וזוכה לחשיפה גבוהה בשל התכנים הבידוריים האטרקטיביים שהוא מציע.

תוכנית הבידור של פינס שודרה בערוץ 10 במשך שבע שנים עד למאי השנה — אז הודיע כי הוא עובר לזכיינית ערוץ 2 קשת. פינס כבר התחיל לשדר בערוץ 2, ועתיד לשדר רצועה יומית קבועה באפיק 12 העתידי של קשת.

העמוד נקרא על שמו של פינס, והוא תופעל במשותף על ידי פינס עצמו, צוות התוכנית וכן צוות הדיגיטל של נענע 10. ביום שבו הכריז פינס על המעבר לקשת ביצע ערוץ 10 מהלך חד־צדדי — מנהלי העמוד מטעמו "זרקו" את פינס ואת צוות התוכנית שלו מניהול העמוד, ללא כל דיון עמו ובלי לעדכן אותו, והותירו את העמוד בבעלות הערוץ. ככל הנראה, בערוץ רצו להמשיך להפעיל את הערוץ עבור תוכנית הבידור החדשה "הרדאר".

בערוץ 10 טענו כי העמוד בבעלותם, וכי בזכותם גדל מספר העוקבים. אלא שפינס השיב מלחמה — הוא פנה לפייסבוק בחו"ל, והוכיח שהעמוד בבעלותו. בעקבות כך פינס הוחזר להיות האדמין (המנהל) של העמוד, והוציא את נציגי ערוץ 10 מצוות ניהול העמוד.

עמוד הפייסבוק של "גיא פינס". הגיע באחרונה לרבע מיליון עוקביםצילום: עמוד הפייסבוק של ?

בין הצדדים מתנהלת כעת התדיינות משפטית וחלופות מכתבים בין עורכי דין. ערוץ 10 מאיים על פינס, ודורש ממנו להעביר לידיו את עמוד הפייסבוק, ומנגד פינס טוען כי העמוד הוא אישי, בבעלותו ועל שמו — והוא אינו מוכן לכל משא ומתן עם הערוץ.

נראה כי בערוץ 10 מחכים לראות כיצד יתפתח המאבק בינם לבין לרר, ולאחר מכן ישקלו כיצד לפעול במקרה של פינס. עם זאת, יש הבדל מהותי בין שני המקרים. לרר היה עובד חברת החדשות של ערוץ 10, ולטענת הערוץ הוא הפעיל את העמוד כחלק מיחסי עובד־מעביד. מנגד, פינס הוא שותף בחברת ההפקה שמשדרת את התוכנית. הוא מכר שירות לערוץ 10, ואין בינו לבין הערוץ יחסי עובד־מעביד, ולכן יש לכאורה בסיס משמעותי יותר לטענת הבעלות שלו.

ואולם במקרה של פינס יש רגישות אחרת. בעלת השליטה בערוץ 10 — קבוצת RGE שבשליטת אביב גלעדי, לן בלווטניק ואודי רקנאטי — היא גם שותפה (50%) בחברת ההפקה של פינס. כלומר, המאבק בין הערוץ לפינס הוא בין שתי חברות בנות של RGE.

פינס מסר בתגובה: "השם גיא פינס שייך לי מלידה. כך גם עמוד הפייסבוק 'גיא פינס', שחגג השבוע רבע מיליון עוקבים, הוא עמוד שלי, ולכן הניסיון לערוך מחטף חד־צדדי היה אי־הבנה שנועדה להיכשל, כפי שאכן קרה".

ערוץ 10 הפנה את TheMarker לבקשת תגובה מקבוצת RGE, אך שם מסרו כי הנושא באחריות ערוץ 10.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker