נתי טוקר

הרשת החברתית פייסבוק הודיעה היום (א') כי החליטה לבטל רטרואקטיבית את הכפלת עמודי הפייסבוק של "האח הגדול" וקשת. במקביל, הרשת תסרב לבצע הכפלה של עמוד הפייסבוק "הצינור", כך שהעוקבים יעקבו אחרי שני עמודים במקום אחד.

>> גיא לרר ויוסי ורשבסקי מגלים למי שייכים מיליון העוקבים של "הצינור" | גיא רולניק

עמוד הפייסבוק של "האח הגדול" שהגיע לכחצי מיליון משתמשים היה בבעלות זכיינית ערוץ 2 קשת, ששידרה את "האח הגדול" עד העונה האחרונה ב-2017. בעונה הקרובה תעבור התוכנית לזכיינית המתחרה רשת, וזאת לאחר שבעלת הפורמט, אנדמול, רכשה אחזקות ברשת בסוף 2014.

מיד לאחר סיום "האח הגדול" ביצעה קשת מהלך חד-צדדי והפכה את עמוד "האח הגדול" לעמוד של קשת. מנגד, ברשת טענו כי העמוד הוא בבעלות חברת ההפקה המחזיקה בפורמט, והוא אמור להיות מועבר לרשת יחד עם העברת הפורמט. כדי למנוע סכסוך עסקי פייסבוק ביצעה מהלך מוזר: היא הכפילה את העמוד ויצרה עמוד נוסף שעבר לבעלות רשת. העמוד החדש מגיע גם הוא כיום לחצי מיליון עוקבים.

פתרון מעין זה אמור להתקיים גם בסכסוך סוער נוסף בין ערוץ 10 לבין המגיש גיא לרר סביב דף הפייסבוק "הצינור", שכולל יותר ממיליון עוקבים. הצדדים הגיעו בשבוע שעבר לדיון בבית הדין לעבודה, שם הגיעו לפשרה שלפיה תועבר בקשה לפייסבוק להכפיל את דף "הצינור" - כך שיהיה גם בבעלות לרר וגם בבעלות ערוץ 10.

ואולם, כעת מצהירה פייסבוק כי לא תבצע מהלכי הכפלה מעין אלה והיא מבטלת גם את הכפלת דף הפייסבוק של "האח הגדול". המשמעות היא שלרר וערוץ 10 כנראה ימשיכו להיאבק בבית הדין בסוגיה, וכן עשוי להתפתח מאבק משפטי גם בין קשת לרשת.

מפייסבוק נמסר בתגובה: "מדיניות פייסבוק לגבי עמודים כוללת הנחיות ברורות כיצד לנהל עמודים רשמיים של מותגים, גופים וכיו"ב. בסופו של דבר, המשתמשים בפייסבוק הם אלו שמחליטים אחרי אלו עמודים הם יעקבו. באשר לעמוד 'האח הגדול', עשינו טעות תפעולית מצערת בעת שעבדנו על העתקת העמוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker