על אף שספג הערה על אי-נוכחות - שפיק עבד מונה ליו"ר הרשות השנייה

עבד לא משמש בתפקיד בכיר של יו"ר ועדה כלשהי במועצת הרשות, אלא רק חבר בוועדת הכספים והביקורת ■ לפי הדו"ח, עבד לא נכח באף אחד משתי הישיבות של הוועדות המקצועיות שבהן הוא חבר במהלך 2016

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שפיק עבד
נתי טוקר

הממשלה אישרה את המלצתו של שר התקשורת, איוב קרא, למנות את שפיק עבד לתפקיד מ"מ יו"ר מועצת הרשות השנייה לתקופה זמנית, עד למינוי יו"ר קבוע. שפיק יחליף בתפקיד את אוה מדז'יבוז', היו"ר היוצאת. מינויו של עבד נעשה על אף שהמועצה כלל לא מתפקדת – דווקא בתקופה הקריטית של פיצול ערוץ 2 בנובמבר.

שפיק מונה לתפקידו למרות שספג הערה ממבקר הפנים ברשות השנייה על היעדרות מישיבות המועצה. כפי שפורסם ב-TheMarker, בדו"ח שחובר ברשות נכללת התראה בגין היקף ההשתתפות הנמוך שלו בישיבות המועצה.

עבד לא משמש בתפקיד בכיר של יו"ר ועדה כלשהי במועצת הרשות, אלא רק חבר בוועדת הכספים והביקורת. לפי הדו"ח, עבד לא נכח באף אחד משתי הישיבות של הוועדות המקצועיות שבהן הוא חבר במהלך 2016.

עבד, תושב ירכא, מונה בסוף 2014 לחבר מועצת הרשות השנייה. על פי מקורות ברשות, במהלך השנה האחרונה הוא מיעט להופיע גם בישיבות וכלל לא הציג בקיאות בפעילות המועצה.

עבד, בן העדה הדרוזית - בדומה לשר קרא, משמש רכז הבטיחות בדרכים בבית הספר אחווה בירכא ומורה מקצועי בבית הספר. במקביל לתפקידו החינוכי, הוא מפעיל עסק פרטי ללימוד נהיגה על טרקטורונים ומלגזות.

ב-1 באוקטובר עזבה יו"ר הרשות השנייה הנוכחית, אוה מדז'יבוז', את תפקידה לאחר שלוש שנים ומונתה ליו"ר הרשות למעמד האשה. החוק קובע כי במקרה כזה השר יכול למנות בעצמו, באישור הממשלה, מ"מ ליו"ר הרשות השנייה לתקופה של עד שלושה חודשים.

מינויו של עבד אינו ישפיע בטווח הקרוב, שכן מועצת הרשות השנייה כלל לא מתפקדת. במועצה נותרו שמונה חברים בלבד מתוך 15, ולפי החוק אין בסמכותה לקבל ההכרעות בהרכב חסר כזה.

מטעמו של קרא נמסר: "שפיק, חבר מועצת הרשות השנייה, בקיא בפעילות המועצה והביע את הסכמתו להוביל את המועצה בתקופה מאתגרת זו. אני מאמין ובטוח ששפיק יצליח בתפקידו יחד עם יתר חברי המועצה ועובדי הרשות השנייה. בימים אלה אנו בעיצומו של הליך לקליטת חברי מועצה חדשים לרשות השניה - עם סיום הליך זה יבחר יו"ר קבוע מקרב חברי המועצה שאושרו והמכהנים במועצה, דבר שיביא לרציפות תפקודית ברשות השנייה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker