המועמד החדש של קרא לתפקיד מ"מ יו"ר הרשות השנייה ספג התראה כי לא הופיע בישיבות

מקורות ברשות על מועמדותו של שפיק עבד: "שערורייה, קרא בוחר באדם שהכי פחות מעורב ומעודכן בפעילות המועצה" ■ קודם לכן חזר בו השר קרא מכוונתו למנות לתפקיד את יצחק בורבא, בשל המלצת המשטרה להעמידו לדין בפרשת ישראל ביתנו

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר התקשורת, איוב קרא
נתי טוקר

אחרי שנאלץ לחזור בו מהניסיון למנות חשוד בפלילים לתפקיד ממלא מקום יו"ר הרשות השנייה, כעת מנסה שר התקשורת איוב קרא למנות נציג אחר מהרשות השנייה לתפקיד - שפיק עבד. אלא שספק גדול אם עבד מעורב בנעשה ברשות השנייה: בדו"ח שחובר ברשות נכללת התראה בגין היקף ההשתתפות הנמוך שלו בישיבות המועצה.

עבד לא משמש בתפקיד בכיר של יו"ר ועדה כלשהי במועצת הרשות, אלא רק חבר בוועדת הכספים והביקורת. לפי הדו"ח, עבד לא נכח באף אחד משתי הישיבות של הוועדות המקצועיות שבהן הוא חבר במהלך 2016.

עבד, תושב ירכא, מונה בסוף 2014 לחבר מועצת הרשות השנייה. על פי מקורות ברשות השנייה, במהלך השנה האחרונה הוא מיעט להופיע גם בישיבות מועצת הרשות השנייה.

המקורות אומרים ל-TheMarker כי המינוי של עבד הוא "שערורייה". לדבריהם, עבד כמעט אינו מגיע לדיונים, וכאשר מגיע אינו מגלה מעורבות בסוגיות בתחום התקשורת. "זה יהרוג את הפעילות של המועצה", הם אומרים. מקור נוסף אמר כי "קרא בוחר באדם שהכי פחות מעורב ומעודכן בפעילות המועצה".

עבד, בן העדה הדרוזית - בדומה לשר קרא, משמש רכז הבטיחות בדרכים בבית הספר אחווה בירכא ומורה מקצועי בבית הספר. במקביל לתפקידו החינוכי הוא מפעיל עסק פרטי ללימוד נהיגה על טרקטורונים ומלגזות.

ב-1 באוקטובר תעזוב יו"ר הרשות השנייה הנוכחית, אוה מדז'יבוז', את תפקידה לאחר שלוש שנים ותמונה ליו"ר הרשות למעמד האשה. החוק קובע כי במקרה כזה השר יכול למנות בעצמו, באישור הממשלה, מ"מ ליו"ר הרשות השנייה לתקופה של עד שלושה חודשים.

כפי שפורסם ב-TheMarker, קרא ניסה למנות ליו"ר את חבר המועצה יצחק בורבא, אך חזר בו לאחר שהתברר כי מינויו יהיה בעייתי לאור ההסתבכות הפלילית של בורבא. המשטרה עצרה את בורבא בסוף 2014 במסגרת פרשה 242, או פרשת ישראל ביתנו. לפני כשנה המליצה המשטרה להעמיד אותו לדין, בין היתר בגין עבירות שוחד, הלבנת הון וגניבה בידי מורשה.

שתי המועמדות הבולטות מול בורבא היו שתי נשים ותיקות שמכהנות במועצת הרשות השנייה כבר קדנציה שנייה: ד"ר מיכל שפירא, יו"ר ועדת הרדיו ברשות; וד"ר דליה זליקוביץ', יו"ר ועדת הכספים ברשות.

כפי שנחשף ב-TheMarker, אין זה המינוי הבעייתי היחיד של השר קרא בתחום הרגולציה על התקשורת. קרא מעוניין למנות לתפקיד היו"ר הקבוע של הרשות השנייה את הח"כית לשעבר יוליה שמלוב-ברקוביץ', שכיהנה בכנסת מטעם קדימה ולאחר מכן התמודדה בסיעת הליכוד. מינויה אמור להיעשות רק לאחר סבב התייעצויות של השר עם גופי התרבות ועשוי להימשך כמה חודשים. 

עבד סירב להגיב. טרם נמסרה תגובת לשכת השר קרא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker