הנהלת "גלובס" שוקלת להפוך את העיתון הכלכלי לעיתון בוקר

גלובס הוא האחרון ששמר עד היום על אופיו כעיתון ערב, על אף השינויים בשוק והמעבר של יתר העיתונים למהדורות בוקר

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אלונה בר-און
אלונה בר-אוןצילום: מתוך עמוד הפייסבו

מהפך אחרי 35 שנה? הנהלת העיתון הכלכלי "גלובס" שוקלת לשנות את שעת ההפצה של העיתון ולהפוך אותו לעיתון בוקר, בדומה לשאר העיתונות בישראל. הסוגייה נמצאת בבחינה כלכלית לגבי שינויים עתידיים בעיתון, והיא אמורה לעלות לדיון בדירקטוריון.

בעשורים הראשונים של המדינה הופצו בעיקר עיתוני ערב, בהם "ידיעות אחרונות" ו"מעריב", אך בהמשך שינו כולם את אופיים ועברו להיות עיתוני בוקר – למעט "גלובס", שהוקם ב-1983. העיתון הוא האחרון ששמר עד היום על אופיו כעיתון ערב, על אף השינויים בשוק. הפצת עיתון ערב כרוכה במורכבות תפעולית גבוהה הרבה יותר מהפצה של עיתון רגיל, בשל שעת הסגירה המוקדמת.

לאחר קריסתו של אליעזר פישמן, רכשו ביוני את העיתון אלונה בר-און, ענת אגמון והמו"ל יובל סיגלר, והם מבצעים שורה של שינויים בעיתון. לתפקיד העורכת מונתה באחרונה נעמה סיקולר, וגויסו כתבים חדשים. המערכת גם תעבור כבר בינואר מבית "גלובס" בראשון לציון למגדלי אלון בקומה 34 בתל אביב. כחלק מהמעבר לתל אביב, הציעה ההנהלה מסלול פרישה מרצון, וכ-70 עובדים פרשו מהעיתון - בהם בכירים.

הנהלת העיתון בוחנת כעת כמה חלופות עתידיות לשינויים בעיתון. אחת מהן היא כאמור להפוך להיות עיתון בוקר בדומה למתחרים "TheMarker" ו"כלכליסט". ההנהלה בוחנת את עלויות התפעול לפני ואחרי השינוי, ואת עמדות הקוראים לגבי המהלך.

מהנהלת "גלובס" נמסר: "אנו לא מנהלים את עניינו בכלי התקשורת".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker