ארגון העיתונאים ביקש צו מניעה נגד הפיטורים בקבוצת הארץ-TheMarker

בכוונת ההנהלה לפטר 10 עיתונאים ולקלוט שמונה חדשים ■ לטענת ועד העובדים, ההנהלה לא ניהלה מו"מ כדין לגבי המהלך ■ בפגישה עם העובדים היום טען המו"ל, עמוס שוקן, כי לאורך כל הדרך ועד העובדים עודכן במידע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין "הארץ"

ועד העובדים בקבוצת הארץ-TheMarker וארגון העיתונאים של ההסתדרות פנו היום (ב') לבית הדין לעבודה בתל אביב בדרישה לעצור את הליכי הפיטורים הצפויים בקבוצה. בדרישה נטען כי ההנהלה מבצעת צעדים "באורח חד-צדדי, ללא כל הידברות קיבוצית כדין".

בשבועות האחרונים גיבשה הנהלת הארץ-TheMarker תוכנית לקיצוץ בהוצאות. בוועד העובדים טוענים כי ההנהלה "מסרבת לקיים את חובת היידוע, לרבות העברת מלוא הנתונים וההיוועצות, לצד המו"מ בעניין. התנהלות ההנהלה הנה בניגוד להלכה הפסוקה הנוגעת לעניין, ותוך חשש של ממש לפגיעה ממשית בעובדים ובעבודה המאורגנת".

בבקשה, שנשלחה באמצעות עורכי הדין מורן סבוראי ואמיר בשה, נטען כי ועד העובדים פנה כבר ביוני להנהלה בדרישה לדעת מהם השינויים הצפויים בחברה. לפני כשבוע נערכה פגישה עם ההנהלה, שבמהלכה הוכרז על החלפת העורך הראשי של TheMarker. לפי הבקשה, ההנהלה הודיעה כי בכוונתה להביא בקרוב לסיום העסקתם של עשרה עיתונאים, לצד קליטת 8 עיתונאים חדשים.

עמוס שוקןצילום: מוטי מילרוד

היום התקיימה אסיפת עובדים של קבוצת הארץ-TheMarker בהשתתפות מו"ל העיתון עמוס שוקן והמנכ"ל רמי גז. שוקן הציג בפני העובדים את כוונת ההנהלה לבצע קיצוץ בהוצאות, בין השאר באמצעות פיטורי עשרה עובדים. שוקן טען כי ההנהלה שיתפה לאורך כל הדרך את ועד העובדים במידע לגבי הביצועים הכספיים של החברה, והציגה בזמן אמת את הנתונים לגבי אי העמידה ביעדים הפיננסיים. לדבריו, בחודשים האחרונים דנה ההנהלה בתוכנית לקיצוץ בהוצאות וזו גובשה רק בשבועיים האחרונים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker