ערוץ 20 ניצל, בינתיים: מועצת הכבלים דחתה חילוט הערבויות בארבעה חודשים

בטווח הזמן הזה המועצה תאפשר למחוקק להסדיר את סוגיית הערוצים הייעודיים, ואילו הערוץ יחויב להיצמד להוראות הרישיון

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולפן ערוץ 20צילום: דניאל צ'צ'יק
נתי טוקר

ערוץ 20 לא ייסגר בקרוב: מועצת הכבלים והלוויין החליטה כי לא תחלט את ערבויות הערוץ בשלב זה, וכי הנושא ייבחן בעוד ארבעה חודשים. בטווח הזמן הזה, המועצה תאפשר למחוקק להסדיר את סוגיית הערוצים הייעודיים, וערוץ 20 יחויב להיצמד להוראות הרישיון.

כפי שנחשף ב-TheMarker, ערוץ 20 עמד בפני סגירה לאחר המלצת יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, ד"ר יפעת בן חי-שגב, לחלט את ערבויות הערוץ בהיקף של 4 מיליון שקל. חילוט כזה הוא מכה קשה לערוץ, ועשוי להיות צעד מקדים לפני סגירתו.

ערוץ 20 הוקם כערוץ למורשת ישראל, אך בפועל רשם עשרות הפרות, ובעיקר אינו עומד בהוראה כי 75% מתכניו המשודרים יעסקו במורשת ישראל. הנושא גם תלוי ועומד בפני בג"ץ, לאור עתירה שהגישה בעניין קבוצת RGE. שופטי בג"ץ איפשרו למדינה להסדיר את העניין בחקיקה – כלומר לאפשר לכל ערוץ מסחרי לשדר תכנים ככל שיחפוץ.

בדיון היום (ה') קבעה מועצת הכבלים והלוויין כי על ערוץ 20 להתאים את שידוריו מיידית להוראות רישיונו, וכי במהלך ארבעת החודשים הקרובים תיבחן עמידתו בהן.

בתום תקופת המבחן, ב-1 בינואר 2018, יסוכמו ממצאי הבדיקה וככל שלא יתקן את דרכיו יחולטו דמי הערבות של הערוץ. במקביל, יו"ר המועצה תמצה בימים הקרובים את הליכי הבירור הקיימים נגד הערוץ על הפרות של הוראות הרישיון עד כה.

לפי הודעת המועצה, בדיקת שידורי הערוץ העלתה כי הוא אינו עומד בתנאים של רישיונו, ומשדר תכנים שאינם בנושא מורשת ישראל או בראי מורשת ישראל בהיקפים העולים בהרבה על הקבוע ברישיונו.

בן חי-שגב הדגישה כי "כל עוד החוק הקיים לא ישונה על ידי הכנסת, על הערוצים הייעודיים - וערוץ 20 ביניהם - להתנהל על פי הוראות הדין הקיימות, והמועצה תאכוף הוראות אלו. ככל שהמחוקק יחליט לשנות את מסלול האסדרה הקיים, ברוח מסקנות ועדת פילבר, הרי ודאי שהמועצה תקיים את החוק ככתבו וכלשונו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker