העורך הראשי של TheMarker סמי פרץ עוזב את תפקידו; אבי בר-אלי מונה לעורך

TheMarker יוכפף כעת לעורך "הארץ" אלוף בן. עובדים בקבוצה מחו על המהלך החד-צדדי והפגינו נגד שוקן

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צילום: דודו בכר
נתי טוקר

העורך הראשי של עיתון TheMarker סמי פרץ יעזוב את תפקידו לאחר 12 שנה – כך הודיע היום מו"ל קבוצת הארץ-TheMarker, עמוס שוקן, לעובדי העיתון. TheMarker יוכפף כעת לעורך "הארץ" אלוף בן, ולתפקיד עורך TheMarker ימונה עורך מדור התשתיות של TheMarker אבי בר-אלי. עובדים בקבוצה הפגינו נגד שוקן במחאה על השינוי המבני  והחשש מפני קיצוצים.

אלוף בן, עורך "הארץ-TheMarker"צילום: SANA/רויטרס

בהודעה ששיגר שוקן נכתב כי החל ממחר "בן יהיה העורך הראשי של TheMarker, כפי שהוא העורך הראשי של כל העיתון על חלקיו השונים", ואילו פרץ יסיים את כהונתו וימשיך ב-TheMarker וב"הארץ" ככותב ופרשן בכיר.

"סמי הוביל את המרקר להישגים יוצאי דופן בעיתונות הישראלית והביא ערך עצום לציבור ולעיתון, ואני מודה לו על כך מאוד", כתב שוקן.

שוקן שיגר את ההודעה בעת שהתכנסה ישיבה בהשתתפותו עם ועד העובדים של קבוצת הארץ-TheMarker, שהכריזו באחרונה סכסוך עבודה. העובדים מחו על המהלך החד-צדדי ללא שיתוף העובדים.

אבי בר-אלי צילום: אייל טואג

בארגון העיתונאים המייצג את עובדי הקבוצה מסרו כי "המחאה היא "בעקבות צעדים אגרסיביים חד צדדיים וחוסר תום לב קיצוני מטעם ההנהלה עוד בטרם קיום מו"מ. ברגעים אלה ממש יושבת נציגות העובדים ומבקשת הבהרות לאחר שהתחייבה ההנהלה לא לנקוט בצעדים בטרם הידברות".