ערוץ 10: "אחזקה משותפת של קשת ורשת בחדשות 2 תיצור מונפול אימתני"

מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי פנה במכתב לשרי האוצר והתקשורת, ובו טען כי שידור משותף של חדשות 2 ברשת ובקשת לאחר פיצול הערוץ באוקטובר יגרום לפגיעה קשה בערוץ 10 ■ ורשבסקי דרש במכתבו כי יבוצעו מהלכים לסייע לערוץ 10 להתמודד עם השלכות המהלך

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ורשבסקיצילום: אוליבייה פיטוסי
נתי טוקר

השידור המשותף של חדשות 2 בערוצים העתידיים של קשת ורשת ייצור "גוף עיתונאי בעל עוצמה אדירה - בהיקף ובמידה שלא היו כמותם בישראל, וגדולה בהרבה מעוצמתה (הגדולה ממילא) כיום, ולמעשה תהפוך את חדשות 2 למונופול אימתני בשידורי החדשות בישראל" - כך טוען מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי.

עם פיצול ערוץ 2 באוקטובר קשת ורשת יעברו לשדר בערוצים נפרדים באפיקים 12 ו-13. החוק מאפשר להן להמשיך להחזיק בחדשות 2 ולשדר במשותף את מהדורת החדשות ואת תוכניות הפריים טיים - ובערוץ 10 חוששים כי מהלך כזה יגרור פגיעה קשה בהם.

במכתב ששיגר ורשבסקי לשר האוצר משה כחלון ולשר התקשורת איוב קרא הוא כתב כי "המשך החזקתן המשותפת של קשת ורשת בחדשות 2, גם לאחר המעבר לרישיונות, נושא עמו השלכות שליליות ופוגעניות על הפלורליזם ומגוון הדעות בשוק התקשורת בכלל ובשידורי חדשות בפרט, ועל התחרות בשידורי הטלוויזיה המסחרית בישראל, והוא גם פוגע קשות בערוץ 10 ובחברת החדשות שלו".

ורשבסקי טוען כי לאור הפגיעה הצפויה בערוץ 10 יש לבצע מהלכים שיסייעו לו. הוא דורש כי ההכנסות שיגיעו מהכספים ששילמו קשת ורשת עבור אפיקים 12 ו-13 (כ-33 מיליון שקל יחד) - שאמורים לעבור חזרה לשוק להפקות - יועברו רק לערוץ 10. בשלב זה לא נקבע המנגנון שלפיו יועברו הכספים לגופי השידור.

עוד דרש ורשבסקי הפחתה של תשלומים שונים לערוץ 10, בהם דמי רישיון והפצה בהיקף של כמה מיליוני שקלים. בנוסף, דרש כי ערוץ 10 לא יעבור לאפיק 14 בהתאם לחוק אלא יישאר באפיק 10 בממירי HOT ו-yes.

"הצעדים האמורים עשויים למתן - ולוּ במעט - את אפלייתו החמורה של ערוץ 10 ביחס לקשת ולרשת, ולעמעם במקצת את הפגיעה החמורה בציבור ובאינטרס הציבורי. לגישתו של ערוץ 10, הצעדים הללו הם מחויבי המציאות, והם נגזרים גם מדרישת המידתיות שבה מחויבות כל רשויות המדינה", כתב ורשבסקי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker