ערוץ 20 יאבד את ערוץ הכנסת? בשל הכשלים - דיון מחודש במועצת הכבלים

זאת לאחר שחדשות 2 עתרו לבג"ץ בטענה שהערוץ לא יוכל ליישם את הצעת התוכן שהגיש, ושבגינה זכה במכרז להפעלת ערוץ הכנסת

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיקור של ערוץ 20
סיקור של ערוץ 20צילום: דניאל צ'צ'יק

הישג לחדשות 2: המדינה הודיעה כי ייערך דיון מחודש בזכיית ערוץ 20 במכרז להפעלת ערוץ הכנסת. הדיון המחודש ייערך כשבוע בלבד לפני תאריך היעד שבו אמורה חדשות 2 להפסיק להפעיל את הערוץ, ולהעביר את הפעלתו לידי ערוץ 20.

ערוץ 20 זכה במכרז להפעלת ערוץ הכנסת תמורת 25 מיליון שקל בשנה, לאחר שזכה בניקוד הגבוה ביותר במכרז. אלא שהתברר כי היועצים הכלכליים של מועצת הכבלים והלוויין קבעו כי אין הלימה בין התוכנית העסקית של הערוץ לבין התוכנית בפועל. כלומר - הערוץ לא יוכל ליישם את הצעת התוכן שהגיש, ושבגינה זכה במכרז.

בחדשות 2 עתרו לבג"ץ בעניין, באמצעות עוה"ד ישגב נקדימון ודקלה בירן, והציגו שורה של כשלים נוספים שנפלו, לטענתם, במכרז. כעת מגיבה המדינה, ומוסרת כי אכן ייערך דיון מחודש בוועדת המכרזים, המורכבת מחברי מועצת הכבלים והלוויין.

בהודעת המדינה נכתב כי "במסגרת הטיפול נבחנו ביסודיות ותשומת לב מרבית הטענות שהועלו על ידי הצדדים... בנסיבות העניין ובתום הבדיקות שנערכו, הוחלט כי יש מקום להביא את המכלול לדיון בפני המועצה, זאת על מנת שתוכל להידרש לסוגיות שונות שעלו וליתן החלטתה בהתאם".

מועצת הכבלים אמורה היתה להשיב לבג"ץ עד 19 ביולי. ואולם דיון המועצה עצמו יתקיים רק ב-20 ביולי, ולכן מבקשת המועצה לאפשר לה לגיב עד 24 ביולי – כלומר שלושה ימים בלבד לפני סיום מועד ההפעלה על ידי חדשות 2 ומעבר הזיכיון לערוץ 20.

המועצה עשויה לדון מחדש בכשלים, ובכך של משום הודעה למעשה של המדינה בכך שנפלו כשלים במכרז. ובכל זאת, ספק אם חברי הוועדה יחליטו לבטל לחלוטין את הליכי המכרז ולפתוח אותו מחדש.

בכל מקרה, ערוץ 20 לא יתחיל בשידורים מלאים ב-28 ביולי, אלא ישדר במשך כחודשיים שידורי ניסיון שיתבססו בעיקר על שידורים חוזרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker