אולפני ג.ג. יסגרו את האולפן בתל אביב; 17 עובדים יפוטרו

האולפן נסגר לאחר שבספטמבר תם חוזה ההקלטה עם תוכנית "הלילה עם ליאור שליין"

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

אולפני ג.ג. בבעלות יורם גלובוס, סגרו את האולפן החברה שנמצא במרכז תל אביב. בעקבות סגירת האולפן 17 העובדים המועסקים בו פוטרו בשבוע האחרון. האולפן נסגר לאחר שבספטמבר תם חוזה ההקלטה עם תוכנית "הלילה עם ליאור שליין" המשודרת בערוץ 10, והאחרונה שהוקלטה באולפן באופן קבע. לאחר יציאת התוכנית לפגרה, החל מתקופת החגים, לא נותרו תוכניות המוקלטות באופן קבוע באולפן. לדברי גורמים בתעשייה, כמות ההכנסות של האולפן לא הצדיקה את ההוצאות והוא ספג הפסדים.

הבניין, בו נמצא האולפן נמכר לחברת אירו סאט תמורת 2.8 מיליון דולר בספטמבר 2006. כמה חודשים לפני לכן, רכשה אירו סאט מגלובוס את מתחם קולנוע תל אביב תמורת 8.3 מיליון דולר. האולפן ממוקם בבניין שנקרא בעבר "בית ארלוזורוב", ואף היה משכנו של תיאטרון האוהל.

אולפני נווה אילן, הפועלים בישראל משנת 76', משתרעים על פני שטח של 60 דונם. בשטחם נמצאים גם אולפני חטיבת החדשות של ערוץ 2, ערוץ הקניות וערוץ 9. יורם גלובוס, בעלי ג.ג., מחלוצי תעשיית הקולנוע בישראל. בבעלות גלובוס רשת בתי הקולנוע הקרויה על שמו, אולפני ג.ג. נווה אילן שבהם מצולמות בין השאר חדשות ערוץ 2 והתוכנית "האח הגדול", וכן רשת גלובוס מקס, המחזיקה בתי קולנו המקרינים בטכלוגיית IMAX.

מחברת גלאי תקשורת, המייצגת את קבוצת גלובוס גרופ נמסר כי האולפנים הנוכחים בתל אביב נסגרו ולעובדים נמסרה הודעה. בחברת גלובוס גרופ נבחנת האפשרות להרחיב את פעילות האולפנים בנווה אילן, שם מופקת בימים אלו תוכנית הדגל "האח הגדול" ובקרוב יתחדשו צילומי "אחד נגד מאה" ותוכניות וסדרות נוספות כגון "גירושים נפלאים", סדרה חדשה של yes.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker