בעלי "גלובס" מחפשים עורך מבחוץ; אלי ציפורי הודח מתפקידו

במערכת "גלובס" היו הערכות כי ציפורי, סגן עורך העיתון, ימונה לעורך הראשי במקומו של חגי גולן - אך היו"ר אלונה בר און והמו"ל יובל סיגלר הודיעו כי הם בוחנים מועמדים מחוץ למערכת העיתון

נתי טוקר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אלונה בר און
אלונה בר אוןצילום: מתוך עמוד הפייסבו

סגן עורך "גלובס" אלי ציפורי לא ימונה לעורך העיתון, ואף יפסיק לכהן כעורך החדשות בעיתון - כך הודיעו היום בעלי המניות החדשים בעיתון, היו"ר אלונה בר און והמו"ל יובל סיגלר, נציגה של השותפה החדשה ענת אגמון. בהודעה לעובדים כתבו השניים כי הם בוחנים כמה מועמדים מחוץ למערכת העיתון. השותפים החדשים קיבלו את האחזקה בעיתון לפני כשבועיים, וכעת אמורים למנות שדרת הנהלה חדשה: מנכ"ל חדש במקומו של איתן מדמון, שניהל את העיתון 11 שנה, ועורך חדש במקומו של חגי גולן.

ציפורי יפסיק לכהן באופן מיידי כעורך החדשות. במקומו ימונה אנדרה טבקוף, רכז הכתבים, שיקבל את האחריות על עריכת עמודי החדשות היומיים באופן זמני. במערכת "גלובס" היו הערכות כי ציפורי ימונה לתפקיד העורך - כאשר חלק מהעיתונאים הבכירים, שהיו בעימותים חריפים מול ציפורי, חששו מהמינוי. רק באחרונה הופצו מיילים חריפים במערכת העיתון נגד ציפורי, בהם נכתב בין השאר כי "שלטון הפחד הסתיים".

בהודעה שהעבירה הנהלת העיתון לעובדים נכתב: "עם השלמת העברת הבעלות בקבוצת מוניטין-גלובס מידי כונסי הנכסים לידי הרוכשים החדשים, אנחנו יוצאים לדרך חדשה, בכוונה לייצב את השורות ולהקדיש את מירב האנרגיה והמשאבים לעבודה העיתונאית ולפיתוח נכסי התוכן של 'גלובס'.

"לאחר לימוד ובחינת האפשרויות - דירקטוריון החברה החליט כי העורך/ת הראשי/ת הבא/ה של 'גלובס' יאותר מחוץ למערכת. אנחנו בוחנים כעת מספר מועמדים לתפקיד – כולם טובים וראויים – ובתוך פרק זמן קצר נודיע בצורה מסודרת על בחירתנו".

בנוגע לציפורי נכתב: "חברי הדירקטוריון מבקשים להודות לאלי ציפורי, סגן העורך שמילא בפועל את התפקיד במהלך תקופה לא קצרה של חוסר ודאות, כמו גם במשך שנים לא מעטות קודם לכן, על יכולתו והצלחתו לשמור על איכותו הגבוהה של העיתון בעבודה קשה ומאומצת, בכתיבה מושחזת ואמיצה ומתוך תשוקה וסקרנות עיתונאית, תוך שמירה על סטנדרטים מקצועיים ואתיים ללא פשרות.

"הצענו לציפורי להמשיך ולכתוב ב'גלובס' כפרשן בכיר ובעל טור קבוע ואנחנו מקווים שהוא ימשיך להשמיע את קולו המשמעותי והייחודי, שהוא חלק בלתי נפרד מהזהות של 'גלובס' ושל העיתונות הכלכלית בישראל בכלל; וכמו-כן להשתלב בהובלת מספר פרויקטים חדשים ומקוריים, שיסייעו ל'גלובס' לבסס יתרונות תחרותיים במרחב בו אנחנו פועלים".

טרם נמסרה תגובת ציפורי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker