צפו: מאבטחים מטעם i24news מנעו בכוח אסיפת עובדים

גורמים בערוץ: "הכוונה היתה ליצור פרובקציה. הצענו לערוך אסיפה במקום שלא יפריע לפעילות לאולפנים"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מערכת ערוץ i24news
נתי טוקר

הערוץ הבינלאומי i24news של פטריק דרהי מגיע לכותרות - אבל הפעם לא בהקשרים חיוביים: היום ניסו עובדים לקיים אסיפה במחאה על צעדי ההנהלה. אלא שמאבטחי הערוץ מנעו בכוח כניסה של אנשי ארגון העיתונאים שמייצגים את העובדים. מנגד, בערוץ טוענים כי סירבו לאפשר קיום של אסיפה במתחם החדשות, המצולם כל העת כרקע לשידורי הערוץ, והציעו חלופה אחרת, שאותה סירבו אנשי הארגון לקבל.

בסרטון שמתעד את האירועים נראה איש ארגון העיתונאים, חגי מטר, מנסה להיכנס למתחם החדשות בערוץ יחד עם נציגת ארגון העיתונאים, איילה חננאל, ועו"ד מורן סבוראי כדי לקיים אסיפת עובדים - אך מאבטחים מטעם הערוץ מנעו ממנו בכוח כניסה לערוץ ואף דחפו את מטר תוך שימוש בכוח.

בעקבות האירועים, הודיע ארגון העיתונאים כי יפנה בדחיפות לבית הדין לעבודה בשל הניסיונות לפגיעה בעבודה המאורגנת ואיומים על עובדים. עובדי הערוץ קיימו אסיפה שבה טענו כי ההנהלה פוגעת בהם ומונעת אפשרות לקיים אסיפה יחד עם נציגי העובדים. בשעה 16:00 צפויה להתקיים אסיפת עובדים נוספת.

עוד טענו בארגון העיתונאים כי בימים האחרונים איימה ההנהלה על עובדים שקידומם ייפגע על רקע ההתאגדות וחברותם בארגון.

"אנחנו כבר שנתיים פועלים למען הסכם קיבוצי שייטיב גם איתנו, העובדים, וגם עם החברה. עכשיו שההנהלה רואה שלא נסכים יותר לגרירת הרגליים במו"מ, היא מתחילה להשתמש באיומים על עובדים ובאלימות כלפי הנציגים שלהם. אנחנו נאבק בהשתקה, בפגיעה בהתארגנות, וגם למען הסכם קיבוצי שיגן על זכויותינו".

לפני כשבועיים הכריז ארגון העיתונאים על סכסוך עבודה ב-i24news על רקע טענות לניסיונות לפגיעה בהתארגנות, איומים על עיתונאים, סחבת במשא ומתן וביצוע צעדים חד-צדדיים על ידי ההנהלה.

איילה חננאל, רכזת איגוד מקצועי בארגון העיתונאים, מסרה: "ההנהלה פועלת בניגוד לחוק ובאלימות כלפי העובדים והארגון ואנחנו נפעל בהתאם. ההנהלה מבזה את העובדים שלה, שבחרו להתאגד לפני שנתיים בארגון העיתונאים. זה חמור ביותר, זו פגיעה בזכות ההתארגנות של העובדים ואנחנו לא נעבור לסדר היום".

על פי ארגון העיתונאים, ב-i24news מועסקים כ-370 עובדים מתוכם כ-280 עיתונאים. i24news נמצאת בבעלותו של פטריק דרהי, הבעלים של חברת HOT.

באחרונה אישרה הכנסת חוק מיוחד שיאפשר את עלייתם של שלושת ערוצי i24 news לפלטפורמה של HOT - אף שעד כה בשל חוק הבעלויות הצולבות נאסר על העלאת הערוצים בישראל. באחרונה עלה הערוץ גם לפלטפורמות שבבעלות דרהי בארה"ב.

גורמים בערוץ אמרו בתגובה: "הם באו ליצור פרובוקציה. אנחנו כבר שבועיים בקשר איתם. הם רצו לערוך את אסיפת העובדים בתחום מתחם החדשות, אבל התכנסות כזו משתקפת באולפנים המשדרים בשידור חי ופוגעת בעבודה של החברה בצורה דרמטי. הצענו להם לערוך את האסיפה בכל מיני מקומות. בהתחלה הם הסכימו, אבל אחרי שהבינו שאנשים לא יקומו לצאת למקום אחר - הם סירבו.

"הסברנו להם להם שאנחנו לא יכולים לערוך התכנסות כזו בפנים ושאפילו המנכ"ל לא עושה שם אסיפות עובדים. הצענו גם לעורכת הדין להיכנס לערוץ כדי להוציא אנשים החוצה לאסיפה - אבל הם סירבו. אין לנו כל כוונה להתערב בהתארגנות העובדים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker