רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס תגיש בקשה להקפאת הליכים

אף שהחברה רווחית מבחינה תפעולית, ההלוואות הכבדות אילצו את בעלי המניות להזרים כספים לחברה. היום גילו העובדים שתשלום המשכורת שלהם לא בוצע

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קולנוע גלובוס בקניון מלחהצילום: אוליבייה פיטוסי
נתי טוקר

רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס נערכת בשעות האחרונות לבקשה להקפאת הליכים. הרשת צפויה ככל הנראה להגיש מחר בקשה להקפאת הליכים לאחר מצוקה תזרימית קשה בעקבות חובות המוערכים בעשרות מיליוני שקלים לעובדים, לבנקים ולגופים פיננסיים.

היום גילו עובדי גלובוס מקס כי תשלום המשכורת שלהם לא בוצע במועד. "עד עתה לא היו איחורים במשכורות", אומרת עו"ד חיות גרינברג המייצגת את העובדים. "העובדים ציפו לקבל משכורת במועד – כלומר ביום חמישי. כאשר המשכורת התאחרה עד שבת העובדים קיבלו זאת בהבנה וחשבו שמדובר בתקלה טכנית. ואולם ביום ראשון הם התבשרו על ידי ההנהלה שלא מדובר בעניין טכני אלא מהותי משום שקיימת בעיה תזרימית".

מגלובוס מקס נמסר בתגובה כי "אנו עושים כל שביכולתנו לשלם את המשכורות לעובדים בהקדם״.

בשנתיים האחרונות נטלה גלובוס מקס כמה הלוואות שהעיקו על החברה. לפני כשנתיים נטלה החברה הלוואה של כ-70 מיליון שקל מבית ההשקעות פסגות, וזאת במטרה לערוך שיפוץ משמעותי בבית הקולנוע. מחצית מהחוב הזה כבר הוחזר, להשאר משועבד מול הכנסות החברה.

על אף שהחברה רווחית מבחינה תפעולית, ההלוואות הכבדות אילצו את בעלי המניות להזרים כספים לחברה. בעקבות מאבק בין בעלי המניות הופסקו הזרמות הכספים והחברה נאלצה לעצור תשלומים לספקים להחזרת חובות.

רשת בתי הקולנוע הוקמו על ידי יורם גלובוס, מפיק קולנוע בכיר בישראל ובארה"ב, ובין השאר חתום על הפקת סרטי קולנוע ישראלים בהם "סלאח שבתי", "קזבלן" וסדרת "אסקימו לימון". בסוף שנות ה-70 הוא עבר להוליווד, הקים את חברת קנון והפיק שורה של סרטים והחזיק בבעלות רשת בתי קולנוע.

בשנים האחרונות סבלה גלובוס מקס מקשיים כלכליים. בעקבות כך מכר ב-2014 גלובוס את כל אחזקותיו ברשת בתי הקולנוע ובחברת הפצה הסרטים שבבעלותו לשותפו בנט קפלן ולקבוצת משקיעים נוספים מארה"ב בתמורה לכ-100 מיליון שקל. גלובוס עצמו היה תחת חקירה בחשד שמשך מחברת גלובוס 26 מיליון שקל מבלי לדווח לרשויות המס, אך החקירה עברה למישור האזרחי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker