מסתמן: אלונה בר-און תקבל השליטה ב"גלובס" - יחד עם ענת אגמון ויובל סיגלר

ב-19 ביוני צפוי דירקטוריון החברה האם של גלובס להתכנס ולאשר סופית את העסקה על מבנה הבעלות של העיתון ■ עם זאת, העסקה טרם נחתמה בשל קשיים פרוצדוראליים - ועשויה להתעכב

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלונה בר אוןצילום: מתוך עמוד הפייסבו
נתי טוקר

מבנה הבעלות החדש של עיתון "גלובס" נמצא בשלבי סגירה אחרונים - ומועד ביצוע העסקה עשוי להיות כבר בעוד שבוע. ב-19 ביוני צפוי דירקטוריון החברה האם של גלובס, מוניטין, להתכנס וככל הנראה לאשר סופית את העסקה, כשלאחר מכן תתבצע סגירתה מול נושי אליעזר פישמן. מבנה הבעלות יכלול את אלונה בר-און וענת אגמון, גרושתו של מריוס נכט, באמצעות חברות משותפות של בני הזוג לשעבר, וכן את מו"ל "טיים אאוט" יובל סיגלר.

בשבועות האחרונים התחמם המו"מ מול אגמון. נכט ואגמון נפרדו ב-2012 אך ממשיכים להחזיק יחד בחברות משותפות ובהון מוערך ב-2.5 מיליארד דולר. נציגם של אגמון ונכט הוא סיגלר, איש עיתונות ותיק שהיה גם ממייסדי אתר ביזפורטל ואתר אייס, שיהיה גם בעל מניות בעיתון ויוביל את הפעילות מצידם. סיגלר צפוי לקבל תפקיד דומיננטי מאוד בהובלת "גלובס".

הצדדים כבר הגיעו להסכמות עקרוניות לגבי מתווה העסקה וחלוקת הבעלות בין הצדדים. ואולם, העסקה טרם נחתמה, בעיקר בשל קשיים פרוצדוראליים. מבנה החברות של פישמן היה מורכב מאוד, כולל הלוואות רבות בין חברות שונות. הניסיון להתיר את הקשר בין החברות השונות מתגלה כקשה מן הצפוי, ועלול לגרום לעיכוב בביצוע העסקה. עם זאת, באם לא יהיו בעיות טכניות היא תיסגר בסופו של דבר.

מועד העסקה המקורי היה עד תחילת יוני. ואולם, בהודעה שמסרו ב-8 ביוני לבית המשפט כונסי העיתון עוה"ד רונן מטרי ואיל רוזובסקי, עידכנו השניים כי הדבר יתבצע בשבועיים הקרובים. השניים נימקו את העיכוב ב"צורך של מוניטין וחברות בנות שלה להיערך לקבלת כל ההחלטות הנדרשות במועד ההשלמה, והשלמת דוחו"ת כספיים של מוניטין וחברות הבנות שלה הנדרשים לשם קבלת ההחלטות אלה".

"ציבור בהפרעת קשב הופך במו ידיו את כלב השמירה שלו לחתלתול"

בר-און היא בתו של מייסד חברת מוניטין, החברה האם של "גלובס". היא זכתה בעיתון לאחר קרב משפטי ארוך, שהחל לאחר קריסתו של איש העסקים אליעזר פישמן ששלט בעיתון. בית המשפט העליון דחה לפני כחודש את ערעורו של האוליגרך דוד דווידוביץ', שהתמודד על רכישת העיתון, וקבע כי בר-און תקבל את הבעלות המלאה על החברה.

עם מועד חתימת העסקה תשלם בר-און כ-25 מיליון שקל עבור רכישת העיתון. העסקה כולה נעשית בשווי של 106 מיליון שקל, כשהיא תתבסס על קופת המזומנים שיש בחברות ועל הכנסות עתידיות, בין השאר ממכירת אופציות בחברות HOT ותקבולים שונים.

בר-און תאלץ למנות בקרוב שורה של בעלי תפקידים בעיתון החדש - בהם מנכ"ל חדש לעיתון לאחר עזיבתו של איתן מדמון, ועורך ראשי לאחר עזיבתו של חגי גולן. ככל הנראה, בר-און וסיגלר מחפשים עורך ראשי חיצוני ולא מתוך המערכת.

בר-און פנתה באחרונה לדן סינור, מחבר סטארט-אפ ניישן, שהתעניין בעבר בשליטה בעיתון. המגעים בין בר-און לסינור לא עוסקים בשלב זה בכניסתו של סינור לשותפות בעיתון, אלא בפעילויות משותפות אחרות והשקעות בתחומים שונים.

המשקיע הראשון של בר-און, חן למדן, פרש מהשותפות עמה. מלמד אמור היה לקבל שליטה משותפת בעיתון, אך בין הצדדים נתגלעו חילוקי דעות על רקע מחלוקת לגבי זהות בעל השליטה, וכן על רקע דרישתו של מלמד כי ההזרמה הכספית תהיה שווה בין הצדדים.

בר-און עצמה תישא דברים מחר בוועידה של עיתון "גלובס", שם היא אמורה להתייחס גם לעסקת הרכישה. באחרונה כתבה בר-און טור בעיתון והציגה את כוונותיה לגבי עתידו. בטור, שפורסם במקור לפני כמה שנים, כתבה בר-און: "אבי (חיים בר-און, נ"ט) לא הספיק לראות את מקצוע העיתונות נשחק אל תוך סיקור אינטרנטי אינטנסיבי צעקני ושוחק 24/7 שנועד לרצות ציבור בהפרעת קשב, המעדיף זמינות על מהות, ומקדש חינם על פני איכות, ובכך הופך במו ידיו את כלב השמירה שלו לחתלתול בשירות משרדי היח"צ, בעלי ההון והפוליטיקאים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker