דן מרגלית: "אם הייתי כותב שביבי גאון ושרה התנהגה נפלא – היו מוצאים לי מקור לשכר"

מרגלית נפגש היום (ג') עם העורך החדש של "ישראל היום" בועז ביסמוט, שהסביר לו כי "מטעמים כלכליים צריכים לנתק את ההתקשרות בת העשור" ■ "זה עניין פוליטי", אומר מרגלית, "ביבי לא יכול לראות כל שישי את הביקורת שאני כותב עליו כבר 3-4 שנים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן מרגליתצילום: אייל טואג

"אם הייתי כותב שביבי גאון ושרה התנהגה נפלא עם טראמפ – היו מוצאים לי מקור לשכר" – כך אמר העיתונאי דן מרגלית, שפוטר היום מ"ישראל היום", בראיון לתוכנית חמש עם ירון וילנסקי ויעקב ברדוגו בגלי צה"ל.

מרגלית סיפר כי נפגש היום (ג') עם העורך החדש של "ישראל היום" בועז ביסמוט בשעה 15:00 אחה"צ. "הוא הסביר לי שמטעמים כלכליים צריכים לנתק את ההתקשרות בת העשור. אבל זה לא עניין כלכלי. אמרתי לו – 'אולי תשקול הפחתה משכורת?'. הוא אמר 'לא'. ברור שזה לא עניין כלכלי. זה עניין פוליטי. ביבי לא יכול לראות כל יום שישי את הביקורת שאני כותב עליו כבר 3-4 שנים. אני מניח שביסמוט ומשפחת אדלסון, אולי גם אשר בהרב, בישלו את זה".

בנוגע ליחסים עם העורך הקודם, עמוס רגב, אמר מרגלית: "הוא גם כעס עליי, אבל בחיבור בין עמוס רגב למשפחת אדלסון לא הצליחו לפטר אותי. גם שיבחתי אותו על זה בראיון ל'גלובס'. עכשיו הגיע בועז ביסמוט - שלפני שבועיים אמר לי שהכל יימשך כרגיל - עכשיו הודיע לי שמנתק את ההתקשרות בינינו. אמרתי לו תודה רבה והלכתי. זה הפתיע שהוא הסכים לעשות את זה אחרי כל השבחים שהוא העתיר על ראשי".

מרגלית התייחס לציוץ של בתו, שירה מרגלית, לפיו "משפחת נתניהו מינתה פיון ב'ישראל היום' - בועז ביסמוט מספק את הסחורה לשרה נתניהו שמזמן נשמעה צווחת שהיא דורשת לפטר את דן מרגלית. אישה איומה".

מרגלית אמר בנוגע לציוץ כי "מה שבתי כותבת נראה לי נכון מאוד. אנחנו גם קיבלנו ידיעות כאלה. היה גם פיצוץ עם שלמה צזנה, הכתב המדיני של ישראל היום, שהגברת נתניהו ולשכת נתניהו קיבלו ממנו ציוצים ביקורתיים, והוא לא הצליח לעלות על אחת הנסיעות לחו"ל. אני חושב שיש ממש בדברים שכתבה בתי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker