גל גדות מצונזרת: הראיון שלא תראו בחדשות 2

בניגוד להוראות חברת ההפקה שתיאמה את הראיון, הציג המראיין, רותם דנון, שאלה בעברית, שלא הועברה מראש - וההפקה צינזרה את השאלה מהקלטת שהועברה ■ בחדשות 10 ובתוכנית של פינס עמדו בכללים והראיון ישודר כרגיל

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גל גדות ב"וונדר וומן"
נתי טוקר

הכוכבת הישראלית גל גדות נמצאת כיום בסבב ראיונות בינלאומי למטרות יחסי ציבור לסרטה החדש "וונדרוומן", אבל כפי שמסתמן כעת, דווקא בארץ המוצא שלה, ישראל, לא ישודר עמה ראיון במהדורה המרכזית הנצפית ביותר. בחדשות 2 החליטו לא לשדר הערב את הראיון שהוקלט עמה, מאחר וחברת ההפקה צינזרה חלקים בראיון.

גדות ערכה סבב ראיונות לכלי תקשורת בעולם. במודל הראיונות הנפוץ של כוכבי קולנוע, הקרוי ג'אנקט, שבו חברת הפקה מתאמת עבור המראיינים את סט הצילומים ואף את הצילום עצמו של הראיון. העיתונאים מקיימים את הראיונות בזה אחר זה, ולאחר מכן חברת ההפקה מעבירה את הקלטת הראיון לגוף התקשורת.

לגדות תואמו ראיונו בשני ערוצי הטלוויזיה המסחריים בישראל, חדשות 2 ו-10, וכן לתוכנית של גיא פינס ב-10. עבור חדשות 2 ראיין את גדות עורך "ליברל", רותם דנון, ששהה באותו זמן בניו יורק והתבקש לבצע את הראיון עבור חדשות 2.

באופן חריג, גם בראיונות קצרים מעין אלה דרשו אנשי חברת הפקה רק מערוצי הטלוויזיה הישראליים כי יעבירו שאלות מראש ולא יחרגו מהן, וכן שלא ישאלו את גדות שאלות בעברית. ואולם דנון סירב להיצמד להוראות חברת ההפקה ולא העביר שאלות מראש.  

כאשר הגיעה העת לראיון של דנון עם גדות, הוא גם שילב בתוך השיחה עמה שאלה בעברית – מה עמדתה על כך שבלבנון אסרו להקרין את סרטה בשל מוצאה הישראלי, וזאת אף שההפקה אסרה להציג שאלה זו.

גדות אכן השיבה לשאלה זו. ואולם מאוחר יותר, כאשר חברת ההפקה העבירה את צילום הראין לידי חדשות 2, הקטע הרלוונטי עם השאלה בעברית צונזר. בעקבות כך, על אף שחדשות 2 כבר קידמה את הראיון במבזקי הבוקר, הוחלט בחברה שלא לשדר את הראיון במהדורה המרכזית. בחדשות 10 ובתוכנית של פינס עמדו בכללים - כלומר, לא הציגו שאלה הנוגעת לאירועים האקטואליים הנוגעים ללבנון - והראיון ישודר כרגיל.

גורם מטעם חדשות 2 מסר כי "בשל צנזורה מצד הפקת הסרט בעת ראיון עם גל גדות ואי העברת חלקים שנשאלה בעברית, אודות ההחלטה בלבנון לא לשדר את הסרט, הוחלט כי לא נשדר הערב את הראיון עם גדות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker