נתניהו החליט: איוב קרא ימונה לשר התקשורת

במערכת הפוליטית מעריכים שנתניהו ימשיך להשפיע בתחום התקשורת אף שהתיק יוחזק על ידי קרא ■ ח"כ קרא מכהן כשר בלי תיק במשרד רה"מ

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איוב קרא
איוב קראצילום: ללא קרדיט

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט למנות את השר ללא תיק, איוב קרא כשר התקשורת. הממשלה תאשר הבוקר (א') את המינוי שיובא מחר לאישור הכנסת. במערכת הפוליטית מעריכים שנתניהו ימשיך להשפיע בתחום התקשורת אף שהתיק יוחזק על ידי קרא.

ההחלטה של נתניהו למנות את קרא הפתיעה בכירים בליכוד, ובהם יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (ליכוד) שאמר הבוקר כי לא היה בסוד העניינים. גורמים בליכוד העריכו כי מינויו של קרא נוח לנתניהו, מאחר שלא יקדם מדיניות השונה ממדיניותו וכי בעצם יהיה "חייב" לראש הממשלה. קרא מכהן כשר בלי תיק במשרד רה"מ וקודם לכן כיהן מתחילת הקדנציה כסגן שר לשיתוף פעולה אזורי.

נתניהו נאלץ למנות שר תקשורת קבוע במשרה מלאה בעקבות עתירות לבג"ץ נגד המשך החזקת תיק התקשורת בידיו. בין העותרים היה יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג (המחנה הציוני). 

בשבוע שעבר פגה כהונתו בת שלושת החודשים של השר צחי הנגבי כממלא מקום שר התקשורת. נתניהו נפגש ביום שישי עם הנגבי, אך לא הציע לו את המשרה באופן קבוע.

בראיון ל-Markerweek בסוף 2016 אמר קרא: "יש לי קשר רב־שנים עם נתניהו. אני היחיד שנמצא אתו מהיום הראשון שנכנס לפוליטיקה. לא היה אף פעם מצב שלא היינו יחד. אפילו בתקופת שרון, וגם כשהיה מחוץ לממשלה. הקשר לא מתבטא רק בפוליטיקה. זה קשר משפחתי — הוא אצלי בבית, ואני אצלו בבית.

הוא היה אצלך בבית?

"כן, כמה פעמים, וגם אני אצלו, וגם בשעות לא נוחות. מאשימים את שרה שהיא לא יודעת לקבל אורחים ואין לה סבלנות והיא פוגעת באנשים, אבל השעות שבהן הלכתי לבקר את ראש הממשלה בימי שישי או בלילות והייתי דופק בדלת..."

ממש דופק בדלת?

"אני אומר לך — דופק בדלת, מעיר אותו ואת אשתו ואומר לו "אני צריך אותך למשהו", והיא עומדת על זה שתכין לי כוס קפה. אין עוד אחת כמוה. כל העליהום עליהם הוא של מי שלא מכיר אותם. יום אחד היא התעוררה ואמרה — "אתה לא הולך לשום מקום, תיסע רק אחרי שתשתה קפה". עושים לה עוול גדול".

נאלץ לחזור על קורסים בתואר שני – לאחר שהגיש עבודות שלא הוא כתב

באוקטובר 2015 פירסם TheMarker כי קרא שהיה חבר כנסת בקיץ 2013, עורך דין במקצועו וגם סטודנט לתואר שני בבית הספר למדיניות ציבורית באוניברסיטת תל אביב, נאלץ לחזור על שני קורסים שונים במהלך התואר לאחר שהגיש עבודות שלא הוא כתב.

בקורס אחד, שהעביר ד"ר גל אלון, הגיש  קרא למרצה עבודה שהיתה למעשה מסמך אסטרטגי שנכתב במשרד ראש הממשלה תחת המנכ"ל לשעבר רענן דינור, ואחד מכותביו היה המרצה עצמו.

בקיץ 2013 פנה אלון לוועדת המשמעת של אוניברסיטת תל אביב. קרא לא הודח מהתוכנית, ואושר לו לעבור את הקורס בשנית.

בקורס נוסף באותה תוכנית חתם קרא על עבודה שלא הוא כתב, אלא ביקש טובה מן הצוות שכתב אותה ואלה הוסיפו את שמו. כשנשאל בנושא על ידי המרצים בקורס, אפילו לא הכחיש. גם הפעם הגיע לועדת משמעת, ושוב החליטה האוניברסיטה שקרא יאלץ לעבור את הקורס בשנית.

מלשכתו של קרא נמסר עם הפרסום: "קרא עשה בדיוק מה שביקשה ממנו האוניברסיטה, לרבות חזרה על קורסים. הוא עמד במטלות כמתחייב והוסמך בהתאם לדרישות התוכנית. הטענות הועלו על ידי מרצה באוניברסיטה שהיה מקורב לאהוד אולמרט, וניסה להתנכל לסגן השר בשל דעותיו הפוליטיות".

עם הפרסום נמסר מהאוניברסיטה כי העונש לקרא היה מידתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker