מיזוג בטלוויזיה? רשת וערוץ 10 פנו לרשות ההגבלים

הצדדים קיימו בדיקה ראשונית לפני יותר מחודשיים, וככל הנראה אין התקדמות במגעים ■ טרם הוגשה בקשה רשמית למיזוג

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולפן חדשות ערוץ 10צילום: אלון רון

עורכי דין מטעם רשת וקבוצת RGE, בעלת השליטה בערוץ 10, קיימו לפני כחודשיים בדיקה ראשונית ברשות ההגבלים לבחון מיזוג בין שתי החברות. עם זאת, טרם הוגשה בקשת מיזוג רשמית בין הצדדים. הבדיקה נערכה לפני יותר מחודשיים, וככל הנראה טרם חלה התקדמות בין הצדדים.

במהלך השנה האחרונה רשת וערוץ 10 קיימו מגעים רבים לקראת הסכמה על מיזוג - שטרם עלו יפה. בעל השליטה ברשת, אודי אנג'ל, מעוניין להמשיך להחזיק בשליטה גם בגוף הממוזג. מנגד, בעלי RGE – לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקנאטי – דרשו שליטה משותפת. מערכת היחסים עם אנג'ל מורכבת בכל הקשור לגלעדי, שהיה בעבר שותף בזכיינית ערוץ 2 רשת וסירב להזרים לה כסף.

כפי שפורסם ב-TheMarker, בעקבות המחלוקות בין הצדדים נערכה גם פגישה בין אנג'ל לבין רקנאטי בניסיון להתניע את המו"מ בין הצדדים. בפגישות עלו מודלים שונים למיזוג בין שתי הקבוצות.

ככל הנראה בין הצדדים יש התקדמות במגעים בחודשים האחרונים, ועורכי דין מטעם הצדדים אף קיימו פגישה ברשות ההגבלים, במטרה לבצע בחינה ראשונית של אפשרות למיזוג. אך כאמור, לעת עתה לא הוגשה כל בקשה רשמית למיזוג.

המיזוג, אם יתרחש, מתבצע לקראת אוקטובר 2017 – אז יפוצל ערוץ 2 ושתי הזכייניות המרכיבות אותו, קשת ורשת, ייצאו כל אחת לערוץ חדש שישדר שבעה ימים בשבוע. המשמעות היא שבישראל יפעלו שלושה ערוצים מסחריים יחד עם ערוץ 10. מצב כזה, לפי כל ההערכות, עלול להוביל להפסדים קשים לכל השחקנים בשוק.

בעבר קיימו גם רשת וקשת מגעים למיזוג ביניהן. גם הן ערכו בדיקה ראשונית בנושא ברשות ההגבלים - אך המגעים בין הצדדים לא הבשילו למיזוג.

מטעם בעלי השליטה ברשת נמסר: "מעת לעת אנו מקבלים פניות כאלה ואחרות. בשלב זה אין משהו קונקרטי". מ-RGE  לא מסרו תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker