סופר פארם מסכמת את 2007 עם מחזור מכירות של 3.35 מיליארד שקל בישראל - גידול של 6.4% בהשוואה לשנה הקודמת

היקף פעילות הרשת בחו"ל עם 85 סניפים בסין ופולין מסתכם ב-300 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רשת סופר פארם מסכמת את שנת 2007 עם מחזור מכירות של 3.35 מיליארד שקל, המהווה גידול של 6.4% בהשוואה לשנה קודמת ו-2% בחנויות זהות. ברשת מעריכים כי בשנת 2008 יגיע היקף המכירות ל-3.7 מיליארד שקל.

רשת סופר פארם, הנמצאת בבעלות קבוצת קופלר, נוסדה בשנת 1978 ומפעילה כיום 137 סניפים ברחבי הארץ, 13 מהם נפתחו בשנה האחרונה. הרשת חתומה על חוזים לפתיחת 35 סניפים נוספים בשנים הקרובות, כאשר 13 סניפים נוספים צפויים להיפתח בשנת 2008. בין היתר ייפתח סניפים בקניון בקרית אונו, בקניון במודיעין, בפריפריות וכן בסכנין עבור המגזר הערבי, עבורו פועלת הרשת עם ארבעה סניפים.

ליאור רייטבלט, מנכ"ל סופר פארם, אמר: "יש מעבר של הרשת לאזורי הפריפריה, אזורים שלא נכחנו בהם בעבר ואנחנו רואים שם הצלחה למותג". מבחינת חלוקת הסניפים של הרשת בקניונים וברחובות במרכזי ערים, אומר רייטבלט, כי בסניפים הממוקמים בקניונים נמכרים יותר מוצרי קוסמטיקה, לעומת הסניפים הממוקמים במתחמי פאואר סנטר, שם נרשמות מכירות גבוהות יותר של מוצרי נייר ומים מינרלים, בעוד בסניפים הממוקמים ברחובות במרכזי ערים נמכרים יותר מוצרים לתינוקות. "במרכזי ערים יש תנועה גדולה ופוטנציאל גבוה, אך חסרים מיקומים ויש תחרות על הנדל"ן, בעיקר מצד רשתות השיווק", אומר רייטבלט.

מחוץ לגבולות ישראל, פועלת הרשת בסין (65 סניפים) ובפולין (20 סניפים) בפורמט של סניפי דרגסטור, מתוכם 24 ממותגים סופר פארם. היקף הפעילות של הרשת בחו"ל מסתכם בשנת 2007 ב-300 מיליון שקל.

בתחום הבריאות, המותג לייף מתרחב לתחום הפתרונות הרפואיים המקצועיים. סופר פארם השקיעה 250 אלף שקל בהשקת סדרת לייף פרופשונל, הכוללת 13 מוצרים רפואיים.

כפי שפורסם לראשונה ב-TheMarker מקימה הרשת, בימים אלה, קונספט חנויות אופטיקה תחת המותג "סופר פארם אופטיק", בהשקעה כוללת של 10 מיליון שקל. הסניף הראשון שנפתח תחת קונספט זה הנו בקניון ערים בכפר סבא, והושקעו בו 600 אלף שקל, ועד שנת 2010 יצטרפו 24 סניפים נוספים לקונספט זה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker