גאולה אבן בכתה בשידור: "הערב מהדורת מבט האחרונה"

בתום שידור מהדורת מבט האחרונה שרו העובדים ההמומים את התקווה, וחלקם אף קרעו את בגדיהם לאות אבל

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים37
TheMarker Online

"כעת מגיעה הודעת הכנ"ר (כונס הנכסים הראשי) דוד האן בכנסת, שלמעשה הערב תשודר מהדורת "מבט" האחרונה" - כך אמרה היום, בעיניים דומעות, מגישת החדשות גאולה אבן-סער.

אבן-סער המשיכה: "זה בשל הרצון לאפשר לתאגיד לעמוד ביום פתיחת השידורים. יכול להיות שזו גם המהדורה האחרונה הזו, מהבחינה הזו הסיום של התכנית לא רלוונטי. אני כן רוצה להודות לכל האנשים שעבדו פה במשך השנים. זה היה ביתי המקצועי המון שנים: המון רגעים קשים והמון רגעים טובים, ובסוף הרבה אנשים הולכים הביתה. אני מקווה מאוד שהם יעשו את דרכם המקצועית כמו גם מקווה שהשידור הציבורי ימשיך להיות חזק גם אם ימשיך להתקיים במתכונת אחרת, במקום אחר. עכשיו נכניס את ההקלטות ונקווה להמשך פרטים נוספים ושהתמונה תתבהר מהר ולא כפי שאירע עד היום בדיוני הכנסת".

49 שנה אחרי שהוקמה על פי חוק, רשות השידור מגיעה אל סופה. כונס הנכסים הרשמי, דוד האן, הודיע היום בוועדת הכלכלה כי כל שידורי רשות השידור ייפסקו החל ממחר בבוקר (ד'). מהדורת "מבט" הערב היתה האחרונה. ממחר בבוקר תעלה שקופית בשידורי הטלוויזיה וברדיו תשודר אך ורק מוסיקה.

עובדי רשות השידור לא ידעו מראש על הכוונה לסיים את השידורים כבר הערב. הכנ"ר הודיע על כך לאחר שנוכח לדעת כי תאריך היעד של ה-15 במאי הוא סופי. 

עובדי "מבט" בשידור האחרון
עובדי "מבט" בשידור האחרון צילום: צילום מסך ערוץ 1

המהדורה האחרונה של מבט עסקה בעיקר בהחשכת רשות השידור לקראת עליית התאגיד בעוד שבוע. "זה אות קלון על הממשלה על אופן קבלת ההחלטות", אמר יעקב אחי-מאיר באולפן. עיתונאי הערוץ הראשון אורי לוי אמר: "זו בושה לכולם".

בתום התכנית עמדו העובדים ההמומים והבוכיים לשירת התקווה. חלקם אף קרעו את בגדיהם לאות אבל.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס לשידור האחרון של "מבט" ואמר כי זהו עידן שנחתם. "בעת הזו, אפופת אי הוודאות והספק, אני מבקש להודות לכם אנשי רשות השידור, מעומק הלב", אמר ריבלין. כמשרת ציבור אני מבקש להודות לכם על העבודה המסורה שלכם בליווי העשיה המדינית, הפוליטית, החברתית על כל אלפי פניה, במרחב האינסופי של גווני העם בישראל. בשמי, ובשמם של הצופים בכם שנות דור, תודה ובהצלחה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker