עיתונאי התאגיד מתייצבים מאחורי ברוך שי: "די לרדיפה אישית של עיתונאים"

מכתב תמיכה של העיתונאים נכתב בעקבות הליכי החקיקה לביטול חטיבת החדשות בתאגיד, והקמת תאגיד ייעודי לתחום החדשות ■ בסעיף בחוק אף נכתב במפורש כי שי לא ימשיך בתפקידו במסגרת התאגיד הייעודי

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין התאגיד בירושלים
נתי טוקר

העורכים והכתבים הבכירים בחטיבת החדשות של תאגיד השידור כאן חתמו בשבוע שבעבר על מכתב תמיכה במנהל החטיבה, ברוך שי. מכתב התמיכה נכתב בעקבות הליכי החקיקה לביטול חטיבת החדשות בתאגיד, והקמת תאגיד ייעודי לתחום החדשות. בסעיף בחוק אף נכתב במפורש כי שי לא ימשיך בתפקידו במסגרת התאגיד הייעודי.

"אנו, עורכים, מגישים ומגישות, מנהלים ומנהלות בחטיבת החדשות של כאן, רואים בניסיון ההדחה של מנהל החטיבה, ברוך שי, צעד פסול שמניעיו אינם ענייניים. שי נבחר לתפקידו בידי ועדה מקצועית, לפי הוראות החוק, אחרי שהועדף על פני מועמדים ראויים אחרים, בהליך בדיקה ממושך ורציני, ועזב לשם מילוי השליחות הציבורית תפקיד בכיר ומתגמל במגזר הפרטי", נכתב במכתב התמיכה.

עוד כתבו העיתונאים במכתב: "מהיכרותנו עם שי אנו רואים בו איש מקצוע מהמעלה הראשונה ונטול פניות, שצריך להמשיך להוביל את חטיבת החדשות שלנו ולהצעידה לשידור ציבורי איכותי, ענייני ומשפיע. כולנו תקווה שמי שרואים בעצמם מועמדים להחליף את שי יבינו כי מינוי אפשרי שלהם בנסיבות אלה יהיה לא מקצועי ולא ראוי. אנו מקווים כי המערכת הפוליטית תתעשת ותחדל מהרדיפה האישית כנגד עיתונאים בכלל וכנגד שי בפרט".

בין החותמים על המכתב: שאול אמסטרדמסקי, ראש הדסק הכלכלי; עומר בן רובי, מנהל רשת ב'; דב גיל־הר, מגיש התוכנית שש כלכלי; אודי הירש, ראש דסק המגזין; עילי לוין, עורך המהדורה המרכזית; אסף ליברמן, מגיש, רשת ב'; רומי נוימרק, מגישת חדשות הלילה; ועיתונאים בכירים נוספים.

לפי החוק הנוכחי, חטיבת החדשות של תאגיד השידור תיהפך כפי שהיא, ללא כל שינוי ארגוני, לתאגיד ייעודי נפרד. לפי החוק, למנהל הזמני יהיה אסור לפטר או לשנות תפקידים של עיתונאים. שי עצמו לא ימשיך בתפקידו, וימונה מנהל אחר לתאגיד הייעודי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker