צחי הנגבי מכהן כשר כבר שנה - בלי הסדר ניגוד עניינים

הנגבי דיווח למבקר המדינה על קשריו עם מו"ל "מעריב" ובעלי חברת שידורי הספורט צ'רלטון - ובשלב זה הנגבי מנוע מלטפל בענייניו של עזור

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צחי הנגבי
צחי הנגביצילום: אוהד צויגנברג

השר צחי הנגבי (הליכוד) מכהן כבר כמעט שנה כשר, ויותר מחודשיים כממלא מקום שר התקשורת - אך עדיין לא חתם על מסמך ניגוד עניינים. במשרד המשפטים הבהירו, בתגובה לפניית עמותת הצלחה, כי עריכת מסמך ניגוד העניינים של הנגבי טרם הושלמה.

הוראות היועמ"ש קובעות כי "מן הראוי שמינוי המועמד לתפקיד, חתימת חוזה העסקה או כניסתו לתפקיד בפועל, ייעשו רק לאחר שהיועץ המשפטי של הגוף הנוגע בדבר בדק את ניגוד העניינים ולאחר שהמועמד חתם על הסדר מתאים למניעת ניגוד עניינים, ככל שהוא נדרש לכך".

למרות זאת, הנגבי טרם חתם על מסמך. במענה לבקשת חופש מידע שהגישה הצלחה, באמצעות עו"ד אלעד מן, השיבו במשרד המשפטים כי המסמך עדיין לא נחתם. במשרד סירבו למסור את השאלון שמילא הנגבי כחלק מהכנת המסמך בטענה שהשאלון "כולל מידע אישי ופרטי".

הנגבי דיווח למבקר המדינה על קשריו עם אלי עזור - מו"ל "מעריב" ובעלי חברת שידורי הספורט צ'רלטון. בשלב זה הנגבי מנוע מלטפל בענייניו של עזור.

מן כתב למשרד המשפטים כי "נכון היה להשלים את הסדר ניגוד העניינים של הנגבי עוד בטרם נכנס לתפקידו, ובטח שלפני כניסתו לתפקיד ממלא מקום שר התקשורת". הוא גם טען כי שאלונים לאיתור ניגודי עניינים נמסרו בעבר עקב בקשות של הצלחה.

מטעמו של הנגבי נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בבדיקה של משרדי המבקר והמשפטים. השר העביר להם את כל החומר הרלוונטי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker