משרד התקשורת עסוק בתאגיד - ויישומן של מסקנות ועדת פילבר שוב נדחה

הסיבה לדחיית הליכי החקיקה הדרושים להגברת התחרות בשוק השידורים היא עומס במשרד התקשורת, שנובע בין השאר מההתעסקות הבלתי פוסקת בשינויי חקיקה בנוגע לתאגיד השידור הציבורי

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צחי הנגבי
צחי הנגביצילום: אוהד צויגנברג

ממלא מקום שר התקשורת, צחי הנגבי, דחה שוב את יישומן של מסקנות ועדת פילבר. בכך הן נדחו זו הפעם השלישית. ההכרעות, שנועדו להגביר את התחרות בשוק השידורים - בטלוויזיה הרב ערוצית ובתחום הערוצים המסחריים - אמורות היו להתקבל אתמול (ג'), אך נדחו ל-15 במאי. הסיבה לדחייה היא עומס במשרד התקשורת, שנובע בין השאר מההתעסקות הבלתי פוסקת בשינויי חקיקה בנוגע לתאגיד השידור הציבורי.

ועדת פילבר, בראשות מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פנילבר, הגישה מסקנותיה ב-30 ביוני 2016, אך מאז חלפו יותר מ-10 חודשים והליכי החקיקה בנושא טרם יצאו לפועל. מסקנות הוועדה כללו המלצות להסדרת תחום השידורים על גבי האינטרנט, הפחתת הרגולציה בטלוויזיה, כללים חדשים בתחום הבעלות על הפקות מקור, הפחתת ההשקעה בתוכן ועוד.

במקביל, הוועדה הקימה צוות שאמור היה לערוך שימועים ולהגיש מסקנות לגבי שני נושאים נפרדים - הטלת חובת מכירה בתחום זכויות הספורט וערוצי הספורט, והטלת חובה על הפלטפורמות הקיימות, HOT ו-yes, לשווק חבילה צרה חדשה. החלטתו של הנגבי לדחות את אימוץ המסקנות התקבלה אף שהוא עשוי להיות בניגוד עניינים עם אלי עזור, בעלי חברת צ'רלטון, שעמו יש לו קשרי ידידות שנים רבות.

סוגיית חובת המכירה כבר נמצאת בהליכי חקיקה בכנסת ואמורה להתקבל בקרוב. בכל הנוגע להמלצת ועדת פילבר לגבש חבילה צרה חדשה בכבלים ובלוויין, אכן יש כשל בנושא. ל-HOT ול-yes יש יחד רק כ-40 אלף מנויים בחבילה הצרה, מתוך 1.5 מיליון מנויים. כלומר, החבילה לא ענתה על הצורך להציע לצרכן אלטרנטיבה זולה יותר.

ואולם בוועדת פילבר החליטו לדחות כרגע את יישום ההמלצה לחייב את שתי החברות להציע חבילה צרה משופרת יותר, וזאת כדי לעודד תחרות בשוק מצד שחקנים חדשים. אם התחרות לא תביא לשינוי בשוק, תיבחן שוב אפשרות לחייב את שתי החברות להציע חבילה צרה ומשופרת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker