אחרי yes: גם ב-HOT שוקלים לבטל את ערוץ הילדים

yes כבר העלתה ערוץ ילדים חדש, yes kidZ, בהפקתו של חיים סלוצקי, וגם ב-HOT שוקלים מהלך דומה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"גאליס". הרפתקאות מיסטיות למחצה
"גאליס". הרפתקאות מיסטיות למחצהצילום: פיני סילוק

האם ערוץ הילדים עלול להגיע לסופו המוחלט? חברת HOT מנהלת בימים אלה מו"מ שיקבע את גורלו של ערוץ הילדים הוותיק. בין הצדדים קיימים פערים כספיים, וספק אם הערוץ, שירד מ-yes בתחילת 2017, ימשיך לפעול.

ערוץ הילדים הוותיק, שנוסד עם הקמת הטלוויזיה בכבלים, נמצא בבעלות קבוצת RGE, שנקלעה לסכסוך מסחרי עם yes.  לאור חוסר ההסכמה בין הצדדים החליטה yes  להוריד את ערוץ הילדים מהאוויר לאחר 16 שנה.

ירידת הערוץ מ-yes לוותה במאבק משפטי ובמיני סערה ציבורית סביב עונת התוכנית הפופולרית "או בוי", שהופסקה באמצע שידורה. הצדדים נגררו למאבק משפטי קשה שטרם הסתיים, למרות ניסיונות פשרה. במקום זאת, yes העלתה ערוץ ילדים חדש, yes kidZ, בהפקתו של חיים סלוצקי.

בינואר אמור להסתיים החוזה של ערוץ הילדים גם ב-HOT, וכעת מנהלים הצדדים מגעים בעניין. ההערכות בענף התקשורת הן ש-HOT  עשויה לבחור גם היא בסלוצקי להפקת ערוץ הילדים המרכזי שלה - במקום ערוץ הילדים של RGE. כל הצדדים סירבו להגיב.

ערוץ הילדים ממומן באמצעות תשלום של הפלטפורמות – HOT ו-yes – להפקות השונות בערוץ. חלק מההפקות משותפות לשני הערוצים, וחלק מהן בלעדיות לכל אחת מהפלטפורמות. ההערכות הן כי אין היתכנות כלכלית להפעיל ערוץ ילדים באמצעות מימון מפלטפורמה אחת בלבד, ולכן סלוצקי יציע הצעה אטרקטיבית ל-HOT. מנגד, ייתכן כי אחד מהשחקנים בשוק יחבור לסלקום או לשחקן חדש בתחום הרב הערוצי – למשל פרטנר, שאמורה להיכנס לשוק בקרוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker