אחרי ביקור של יומיים בארץ: ראשי פובליסיס החליטו על הקמת חברת אחזקות בישראל

יאיר גלר: אין בסיס למיזוג בין גלר נסיס לפובליסיס אריאלי

עדי דברת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת

אחרי ביקור של יומיים בארץ ראשי פובליסיס חוזרים לצרפת בלי להגיע למסקנות משמעותיות. ההחלטה הוודאית היחידה שיצאה מביקור הצרפתים היא הקמת חברת אחזקות לקבוצה בישראל תחת השם פובליסיס גרופ ישראל. החברה תפעל למען חיזוק הקבוצה בעלת הזרועות הרבות, בניית חזון לשנים הקרובות וניהול ניגודי האינטרסים בין תקציבי החברות השונות.

הצורך בחברה החדשה נובע מרצונה של פובליסיס העולמית להתרחב ולחזק מעמדה בארץ. כפי שפורסם ב- TheMarker, בין היתר בודקת פובליסיס העולמית אפשרויות לקנות משרדי פרסום ומשרדי אינטראקטיב נוספים בארץ או מיזוג אפשרי בין החברות שבבעלותה. כאמור, בביקורה הנוכחי בארץ לא החליטה פובליסיס על קיום אחת מהאופציות השונות.

כיו"ר החברה יכהנו הבעלים של גלר נסיס, משה נסיס ויאיר גלר.

עוד דובר בביקור על הגדלת האחזקות של פובליסיס במשרד הפרסום המקוון אידיאולוג'יק. כפי שנחשף ב-TheMarker, אידיאולוג'יק מנהל משא ומתן למכירת מניותיו לגורם שלישי. גורם מקורב אמר היום ל-TheMarker כי יתכן והרצון של פובליסיס להגדיל את אחזקותיה במשרד נובע מרצונה כי המניות לא יעברו לגורם זר.

בראיון לTheMarker סיפר היו"ר של החברה החדשה, יאיר גלר, כי חברת האחזקות הוקמה כיוון שפובליסיס רוצה לשמור את שני מותגיה - ליאו ברנט ופובליסיס - בישראל. "פובליסיס גם מעוניינת ששיתוף הפעולה בין זרועות הקבוצה בארץ יהיה גדול יותר".

האם הקמת החברה תשליך על המיזוג האפשרי בין גלר נסיס לפובליסיס אריאלי?

"כיוון שפובליסיס רוצה לשמור הן את המותג פובליסיס והן את המותג ליאו ברנט אין בסיס למיזוג שכזה".

עד כמה תהיה מעורב בתור יו"ר בהתנהלות בתוך אריאלי פובליסיס?

"אהיה מעורב בהתנהלות העסקית ובקבלת ההחלטות בכל מקום שעד היום פובליסיס היתה מעורבת. כך, אהיה מעורב בהתנהלות העסקית ובדברים דוגמת גיוס עובדים והשקעות".

זה לא יהווה בעיה? הרי אתם משרדי פרסום מתחרים

"לא, כיוון שלא אהיה מעורב בכל הנוגע ללקוחות אריאלי ולהתנהלות השוטפת"

האם לא יהיו מצבים בעייתיים כגון מעבר לקוח מאריאלי אליכם (כפי שקרה לאחרונה עם קרלסברג)? אתה תעזור לאריאלי לגייס לקוחות חדשים?

קרלסברג עבר לפני הקמת החברה וללא קשר. אנחנו שתי ישויות נפרדות. טוענים כי בפגישה עלתה האופציה כי פובליסיס תקדים גם את המועד הקבוע להגדלת אחזקותיה בגלר נסיס הקבוע לסוף 2008 "לא חל כל שינוי והאחזקות של פובליסיס בגלר נסיס יגדלו כפי שקבוע בהסכם".

האם תאחדו את פעילות רכש המדיה של כל זרועות פובליסיס?

"אנחנו נבחן את העניין. אני לא מכיר את הסכמי רכש המדיה של אריאלי, קודם נלמד אותם ואז נחליט. לא נשנה משהו אם נראה שאין צורך בשינוי".

מדוע לדעתך פובליסיס בחרה בגלר נסיס לשמש כיו"ר של החברה ללא נציגות אריאלי?

"יש לנו היכרות מוקדמת של כמה שנים עם פובליסיס והם מוקירים ומעריכים את מה שאנחנו עושים בגלר נסיס"

פובליסיס העולמית הינה סוכנות הפרסום הרביעית בגודלה בעולם במונחי הכנסות, לאחר אומניקום, WPP ואינטרפבליק. ב-2006 רשמה החברה הכנסות של 6.13 מיליארד דולר ורווח נקי של 620.2 מיליון דולר. שווי שוק החברה הוא 8.1 מיליארד דולר.

לסוכנות אחזקות במספר חברות פרסום בארץ: משרד הפרסום גלר-נסיס בו היא בעלת השליטה מאז 2006, אז רכשה סוכנות הפרסום הבינלאומית ליאו ברנט, השייכת לקבוצת פובליסיס, 51% במשרד הפרסום; פובליסיס אריאלי ממנו רכשה פובליסיס העולמית 95%; פובליסיס הינה בעלת השליטה, עם 51%, גם במשרד הפרסום המקוון אידיאולוג'יק, הנמצא גם בבעלות משרד הפרסום אריאלי פובליסיס, מאז 2001; בחברת קידום המכירות והאירועים סופר-פוש שהוקמה ב-1986 על-ידי מי שמשמשת כיום כיו"ר החברה דפנה בסטר, מחזיקה פובליסיס במלוא המניות. בנוסף, פובליסיס היא מבעלי סאצ'י&סאצ'י איתם יש לבאומן-בר-ריבנאי הסכם ייצוג ובעלת הסכם ייצוג עם זניט מדיה. פובליסיס מחזיקה גם ב- 100% במשרד האינטראקטיב ווב אימאג'.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker