בלעדי |

ספורט בזול: רשת דקטלון פותחת סניף ענק - וראשון בישראל

הרשת המוזלת לציוד ספורט, דקטלון הצרפתית, תפתח סניף ראשון בישראל בשלהי הקיץ. הסניף ייפתח בשטח של 3,500 מ"ר

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
חנות דקתלון בגרמניה
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

רשת הציוד ובגדי הספורט המוזלת דקטלון (Decathlon) הצרפתית תפתח חנות ראשונה בישראל בשלהי הקיץ - כך נודע ל-TheMarker. החנות תיפתח במרכז המסחרי G בראשון לציון של גזית גלוב, בשטח של כ–3500 מ"ר.

בדקטלון וב גזית גלוב מצפים כי החנות תהווה מוקד משיכה לצרכנים מכל הארץ, בדומה לחנויות איקאה. בדקטלון מנהלים מגעים לפתיחת עוד חנויות ב-2018, אך ככל הנראה יחליטו על פתיחתן רק לאחר שתקום החנות הראשונה בראשון לציון.

הכניסה של דקטלון לישראל צפויה להשפיע על כל שוק ההנעלה, ציוד והלבשת הספורט ובנוסף על רשתות ציוד הפנאי, דוגמת ריקושט והמטייל. זאת משום שהרשת מוכרת בחנויות הענק שלה לא רק ציוד ספורט אלא גם ציוד למחנאות, ציוד לסקי, שיט, ספורט אקסטרים, טניס, אופנייים ועוד במחירים אטרקטיביים. למעלה מ-50% מהמוצרים ברשת הם מותג פרטי של הרשת המוצע במחירים נמוכים ובנוסף נמכרים ברשת מוצרים של המותגים הבינלאומיים המובילים נייקי, אדידס, ניו באלאנס ועוד.  

בניגוד לרוב הרשתות הבינלאומיות שהגיעו לישראל ונכנסו לשוק הישראלי באמצעות זכיינים, בדקטלון העדיפו להיכנס עצמאית ופתחו נציגות בישראל, כפי שהם עושים כעת במקומות אחרים בעולם.

שוק ההנעלה, הביגוד וציוד הספורט בישראל נמצא בפריחה בשנתיים האחרונות. המודעות לאורח חיים בריא והדגש על תרבות הפנאי מעוררת את העיסוק בספורט ובכושר, ובעוד שחנויות האופנה הרגילה מדשדשות ונמצאות בהאטה במכירות, חנויות הספורט רצות קדימה ומראות גידולים נאים.

שחקנים ותיקים בתחום האופנה שחזו במתרחש החלו לפעול להבאת מותגי ספורט לישראל. קבוצת פוקס קיבלה את הזיכיון לרשת הספורט האמריקאית פוט לוקר ופתחה בשבוע שעבר שתי חנויות ראשונות בקניון ראשונים בראשון לציון ובקניון גינדי ת"א. בפוקס מתכוונים לפתוח 10 חנויות נוספות של המותג עד סוף השנה ואולם בעוד שהרשת הביאה מגוון מוצרים, שחלקם נמכרים בבלעדיות בפוט לוקר, היא לא סיפקהבשורה ברמת המחירים.

המחירים בחנויות נעים בין 299 שקל ל-900 שקל לנעלי ספורט ובבדיקה שערך TheMarker התגלו פערים של עד 42% במחירי פוט לוקר בישראל לעומת פוט לוקר בארה"ב. כמו כן, קבוצת המשביר לצרכן קיבלה את הזיכיון של קמעונאית הספורט הענקית Intersport. לדברי המשביר לצרכן, היא תקים ב-2018 חמש חנויות עצמאיות של אינטרספורט בשטח של כ-1,000 מ"ר כל אחת ובנוסף, מוצרי הרשת יימכרו בכ-30 סניפי של המשביר לצרכן.

אינטרספורט ממותגת כרשת ספורט מקצועי זולה יותר מפוט לוקר. ברשת מתגאים במדיניות של "ספורט לכולם" - מחירים נוחים ואטרקטיביים, הן של מותגים מוכרים כמו נייקי ואדידס המייצרים לרשת סדרות ייחודיות, והן של המותג הפרטי שלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker