מפעיל האתר הפיראטי סדרות מאיים בהתאבדות

מיכאל בן עמי שלח מכתב לבית המשפט שבו איים על גורמים שונים ואף בפגיעה בעצמו: "בסוף יקרה לך משהו ולחברים שלך, או שיקרה לי משהו ואני אתאבד בגללכם"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתר סדרות
אתר סדרותצילום: צילום מסך אתר סדרות

"אני מבין שאתה זבל, לא רוצה להירגע ולא מפסיק להציק לי. אני אומר לך שבסוף יקרה לך משהו ולחברים שלך, או שיקרה לי משהו ואני אתאבד בגללכם". כך כתב לבית המשפט מיכאל בן עמי, מפעיל האתר הפיראטי סדרות כחלק מההליך המשפטי המתנהל נגדו בימים אלו.

אתר סדרות הוא אתר התכנים הפיראטי הגדול בישראל, וארגון זיר"ה (זכויות יוצרים ברשת האינטרנט), שמייצג שורה של בעלי זכויות יוצרים וגופים משדרים, מנהל מול האתר ומפעילו תביעה משפטית. בית המשפט קבע כי האתר ירד מהאוויר וייחסם אצל ספקיות האינטרנט. אלא שלפי שעה האתר רק מחליף כתובות אינטרנט ואת חשבון ה-Paypal לחיוב מנויים.

במסגרת ההליך ניסתה זיר"ה לתפוס כספים שמוחזקים בחשבון ה-Paypal הקודם של האתר ובתגובה שלח בן עמי את המכתב המאיים. עוד כתב בן עמי במכתבו כי "אני במצב נפשי לא טוב ולוקח כדורים פסיכיאטריים, וכל הגוף שלי כאבי תופת. אתה מוזמן גם להדפיס את התגובה שלי ולהגיש תלונה במשטרה".

השופט בהליך מגן אלטוביה כתב כי "מסמך זה יועבר לפסיכיאטר המחוזי אשר יבחן אם כותבו מסוכן לעצמו כפי שכתב במסמך זה. כמו כן יועבר המסמך מיידית למשטרת ישראל לאור הכתוב (האיומים, א"ז). המזכירות תוודא כי נוצר קשר מיידי עם הגורמים האמורים והמסמך נמסר לרשותם".

לדברי ערן פרזנטי, עורך הדין של זיר"ה ואחד ממושאי האיומים במכתבו של בן עמי, "מפעיל אתר סדרות הוא לא רק בעיה של זיר"ה, הוא כרגע בעיה של כל המערכת כי הוא לא עומד בחוק ומודיע רשמית לבית המשפט שהוא מצפף על החלטותיו. אנחנו לא אחראים גם לאכיפה במדינת ישראל - יש החלטה של בית משפט מחוזי וצריך לקיים אותה. אנחנו מתמודדים גם עם אוזלת היד של המערכת וגם עם זה שחצי מדינה חושבת שהוא גיבור".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker