מקורבי נתניהו: "עיתוי המינוי של גאולה אבן בתאגיד - צעד תינוקי, התנהלות מחפירה"

המקורבים אמרו את הדברים לחדשות 10. גורמים בליכוד: "ראש הממשלה יקבל הכרעה בעניין התאגיד עם שובו מסין ביום רביעי". מוקדם יותר פורסם כי גאולה אבן תגיש את המהדורה המרכזית ב"כאן"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו מנופף בנייר מעל ראשה של שרה השוכבת, אחד מבניו רץ אליה עם כוס מים, כשברקע מסך טלוויזיה ועליו חדשות התאגיד בהגשת גאולה אבן סער
איור: עמוס בידרמן

גורם בכיר בליכוד אמר היום (ב') כי "בניגוד לטענות בתקשורת ראש הממשלה לא הסכים לשום פשרה בעניין מתווה תאגיד השידור הציבורי". הדברים נאמרו בסמיכות להודעה שפורסמה מוקדם יותר היום, כי גאולה אבן, אשתו של השר לשעבר גדעון סער, תגיש את מהדורת החדשות המרכזית בתאגיד. גורמים בליכוד אמרו כי "כולם מחכים עד לשובו של נתניהו מחו"ל ביום רביעי בערב - והוא שיחליט".

גורמים פוליטיים בכנסת אמרו כי הפרסום של תאגיד כאן שלפיו גאולה אבן תגיש את המהדורה המרכזית החריף את המשבר ועלול להקשיח את עמדתו של נתניהו להקדמת הבחירות. במקרה כזה, התאגיד יחל לשדר ב-30 באפריל 2017 ככל הנראה בלא שיחוקק חוק להדחת בכיריו ולהכפפתו אל הפוליטיקאים.

גאולה אבן
גאולה אבןצילום: רשות השידור

מקורבי נתניהו אמרו אתמול לחדשות 10: "מי שרוצה לפתור את המשבר הזה לא ממנה את גאולה אבן-סער על הראש של ראש הממשלה, בזמן שמתקיימים דיונים לפשרה. העיתוי של המינוי כמעט תינוקי, ונראה כרצון לתקוע אצבע בעין. זו התנהלות מחפירה של אנשים שאסור לתת להם את התאגיד".

הבוקר פורסם כי על-פי הפשרה המסתמנת תאגיד השידור הציבורי יוקם כמתוכנן ב-30 לאפריל 2017, שני ראשיו, אלדד קובלנץ המנכ"ל וגיל עומר היו"ר - יודחו, והתאגיד יוכפף לפיקוח של הדרג הפוליטי. הפשרה התגבשה בממשלה, לנוכח האיום שהשמיע במוצ"ש ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להקדים את הבחירות אם יתמיד שר האוצר, משה כחלון, בהתנגדותו לסגירת התאגיד.

הסעיפים שהוצעו בפשרה הם הסעיפים שהופיעו בטיוטת הצעת החוק שנחשפה ב-TheMarker, להקמת גוף רגולטורי שיפקח על השידור הציבורי. הצעת החוק היתה ביוזמת במשרד התקשורת, והיא תעניק כוח חסר תקדים לשליטה פוליטית בשוק התקשורת.

שר התיירות, המקשר בין הממשלה לכנסת, יריב לוין אמר לאחר ששוחח עם נתניהו ואנשיו השוהים בסין: "המשבר אמיתי אבל אחרי השיחה שלי עם נציגי משה הכחלון אנו בהחלט במצב טוב להגיע להבנות. יש רצון אמיתי מכל השותפים להמשיך ולקיים את הממשלה. אני אופטימי שנצליח להגיע להבנה שתאפשר את המשך קיום הממשלה ותמנע בחירות. ניפגש באיזהשהו מקום באמצע. כלומר התאגיד ככל שיהיה לא ייראה כפי שנראה היום. אני מעריך שכמה שיותר עובדים מרשות השידור יקלטו בתאגיד ככל שיהיה תאגיד כזה האם יהיה אותו תאגיד או גוף אחר? אחת השאלות הגדולות שלא דנים בה היא בכך שמושקע בו 700 מיליון שקלים בשנה ואין על זה פיקוח. יש לי ספקות גדולים האם במתכונת הקיימת של התאגיד יש בו סיכוי אמיתי". 

בנימין נתניהו
בנימין נתניהוצילום: אוהד צויגנברג

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker