בר-און: "דוידוביץ' רומס את זכויותיי ב'גלובס'"; דוידוביץ': "מחויב לאתיקה"

בר-און הגישה הצעה לרכישת מניותיו של אליעזר פישמן בחברת מוניטין של כ-106 מיליון שקל, וזאת לאחר הליך גישור אצל השופטת בדימוס הילה גרסטל

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלונה בר אוןצילום: עובדה / שידורי קשת
נתי טוקר

אלונה בר-און דורשת מבית המשפט שלא להתייחס להודעות העדכון של דוד דוידוביץ' ולהצעתו האחרונה לשלם עבור חברת מוניטין, החברה האם של "גלובס", 110 מיליון שקל. לטענת בר-און, התנהלותו של דוידוביץ' "רומסת את זכויות הקניין" שלה.

בר-און הגישה הצעה לרכישת מניותיו של אליעזר פישמן בחברת מוניטין של כ-106 מיליון שקל, וזאת לאחר הליך גישור אצל השופטת בדימוס הילה גרסטל. במהלך דיון בבית המשפט ביום חמישי האחרון העלה נציגו של דוידוביץ', עו"ד שמוליק קסוטו, הצעה נגדית של 106 מיליון שקל. עם סיום הדיון קבע השופט אורנשטיין כי יגיש את הכרעתו בהמשך.

כפי שפורסם ב-TheMarker, ביום ראשון בבוקר הודיע דוידוביץ' כי הוא מוכן לשלם עבור מוניטין 110 מיליון שקל. בעקבות שדרוג ההצעה הודיעו כונסי בנק לאומי, עוה"ד רונן מטרי ואיל רוזובסקי, כי הם ממליצים למכור את העיתון לדוידוביץ', וזאת בכפוף לכך שלבר-און תישאר זכות סירוב של 20 יום – כלומר שהיא תוכל להגיש הצעה דומה.

אלא שכעת בר-און טוענת כי זכות הסירוב שלה כבר מומשה והיא נקבעה לסוף הליך הגישור, וכי דוידוביץ' אינו יכול לשפר את הצעתו לאחר שהסתיים הדיון. בפנייה לבית המשפט באמצעות עו"ד בועז אדלשטיין נטען כי בר-און כבר מימשה את זכות הסירוב שלה. בר-און מציגה חוות דעת של ד"ר עדי אייל, שלפיה "זכות הסירוב מפשטת את הליך מכירת המניות שכן מדובר ב-one shot deal בו מגובשת הצעה חיצונית (או הערכה של המוכר) ומתן אפשרות השוואה לבעל זכות הסירוב. מימוש זכות הסירוב מונע התמחרות עם צדדים שלישיים וחוסך בעלויות של זמן מאמץ וכסף".

עוד טוענת בר-און כי גם כעת במישור הכלכלי הצעתה עדיפה משל דוידוביץ', וזאת בכל הנוגע לאופן הטיפול בנכסים נוספים שנמצאים בידי מוניטין, בהן אופציות בחברת HOT ואחזקות בחברות סטארט-אפ. בנספחים שהגישה לבקשה היא מציינת גם כי יש לה ולמשפחתה היכרות רבה עם העיתון והשוק הישראלי, בעוד דוידוביץ' מעולם לא הבהיר מדוע הוא רוכש את העיתון, ואף ייתכן כי הוא רוכש את העיתון עבור צד שלישי. 

דוידוביץ' עצמו התייחס לציטוט מפיו שפורסם היום ב-TheMarker, שנאמר במסגר פגישה עם העובדים בסוף ינואר. "עיתונאי לא חייב לפעול לפי כללי האתיקה. אם הוא יעיל בדברים אחרים, מבחינתי זה בסדר", כך לפי הציטוט שפורסם מפיו.

צילום: עופר וקנין

בתגובה לכך נמסר מטעמו של דוידוביץ': "דוד דוידוביץ' הצהיר בהזדמנויות רבות על מחויבותו המוחלטת והבלתי ניתנת לערעור לכללי האתיקה העיתונאית, לעיקרון חופש העיתונות ולעצמאות מערכת העיתון גלובס".

בסביבתו של דוידוביץ' אומרים כי המשפט הזה הוצא מהקשרו וכי הוא הצהיר כמה פעמים כי הוא הצהיר כי הוא מחויב לחופש עיתונאי בעיתון הכלכלי, "כך היה באותה פגישה, המוזכרת בכתבתכם, וכך גם בהתחייבויות הרשמיות שמסר לבית במשפט ובמסמכים שעליהם חתם. המשפט שאתם מייחסים לו, אינו מדויק, ובכל מקרה אינו משקף את תפיסת עולמו של דוידוביץ' הרואה בחופש העיתונות ובעצמאות המערכת העיתונאית אבן יסוד בכל כלי תקשורת בישראל ובוודאי בגלובס", כך לפי התגובה שהועבר מטעמו של דוידוביץ' ל-TheMarker.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker