מנכ"ל התאגיד: "רשות השידור פוגעת במוכנות שלנו לשידורים"

במכתב ששלח לכונס הנכסים הרשמי, קבל אלדד קובלנץ על הערמת קשיים ואי שיתוף פעולה מצדה של הרשות ■ הכנ"ר בתגובה: "אין אלא להביע פליאה על מכתבו של המנכ"ל הזמני של התאגיד"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלדד קובלנץ
נתי טוקר

גורמים ברשות השידור מעכבים את יישום חוק רשות השידור ומונעים את העברת פעילות השידור הציבורי לידי תאגיד השידור הציבורי כאן – כך טוען מנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ במכתב שהעביר לכונס הנכסים הרשמי, דוד האן, המנהל כיום את רשות השידור בשלבי הפירוק.

במכתב נטען כי התאגיד נמצא בשיאה של התארגנות אינטנסיבית לקראת עלייתו לשידור ב-30 באפריל, וזאת תוך קשיים רבים בשיתוף פעולה מול רשות השידור. ככל הנראה קשיים אלו נובעים בעיקר מהתנגדותם של חלק מהוועדים ברשות לפיטוריהם ולהקמת התאגיד.

לפי קובלנץ, בתחום התוכן "התבצעו אינספור פניות לרשות השידור לקבלת קבצי וידיאו המכילים תוכניות לצורך שידורן". ואולם למרות פגישות שהתקיימו בין הצדדים, ברשות לא נוקבים בתאריך שבו יועברו החומרים, "דבר המקשה מאוד על היערכותנו הראויה ליום התחילה".

בתאגיד מבקשים גם את בסיסי הנתונים של מערכת המידע, אך גם אלה טרם הועברו - חרף בקשות ופניות רבות, ולמרות הדחיפות. עוד מבקשים בתאגיד כי הרשות תדאג לרישוי האתרים בהם מוצבים משדרי רשות השידור, שכן כיום הם פועלים ללא אישור לפי חוק הקרינה.

נושא מהותי אף יותר הוא ככל הנראה כוח אדם. יותר ממחצית מתוך כ-700 עובדי התאגיד הם עובדי רשות השידור. בתאגיד מבקשים שאותם עובדים שחתומים על חוזים עם התאגיד יגיעו לעבוד בו כמה ימים לפני מועד התחילה - אך הרשות העניקה אישור כזה רק למספר קטן של עובדים. "מצב שבו מרבית עובדי התאגיד יחלו עבודתם רק ביום השידורים  הראשון, ללא היכרות וההכשרה הנדרשות לתחילת השידורים, הינו מצב שמסכן את השידור הציבורי בישראל".

מטעם הכנ"ר נמסר בתגובה: "רשות השידור בפירוק יזמה ויוזמת כל העת שיתוף פעולה עם תאגיד השידור שבהקמה ואין אלא להביע פליאה על מכתבו של המנכ"ל הזמני של התאגיד. עד עתה התקיימו עשרות פגישות בין הגורמים הרלוונטיים לשם העברת מקל ראויה לתאגיד השידור הציבורי ובהם נדונו, בין השאר, העניינים המועלים במכתבו של המנכ"ל הזמני.

"באשר להעברת כוח האדם של הרשות לתאגיד – עשרות עובדים של הרשות שוחררו זה מכבר לבקשת התאגיד ועברו לשורותיו. כעשרים עובדים בכירים, עובדים כבר תקופה ארוכה גם בתאגיד וגם ברשות כאשר הרשות נושאת בעלות שכרם.

"בנוגע לרישוי אתרי שידור – תאגיד השידור הישראלי אחראי להסדרת הרישוי של אתריו. לרשות השידור אין כל מידע לגבי תוכניותיו בנושא למרות שאלות חוזרות ונשנות.  גם בתחום מערכות המידע, יזמה הרשות כבר בחודש אפריל 2016 מהלך של העברת בסיסי המידע הנדרשים על ידי התאגיד. התאגיד בחר לא להשתמש בבסיסי המידע, אשר מאות שעות עבודה הושקעו בהכנתם והתאמתם לצרכי התאגיד, תוך שמעת לעת מועברות דרישות חדשות לקבלת אותו חומר בתצורות שונות.

"על אף כל האמור, הועבר חלק מן החומרים המבוקשים לתאגיד. יצוין כי קיימת בעיה נקודתית בקשר להעברת חלק קטן מן מהחומרים המבוקשים על ידי תאגיד בשל צעדים ארגוניים של עובדי הרשות. בעיה זו מצויה בטיפול משפטי ומשמעתי והתאגיד מודע לדברים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker