המדינה: נתניהו התפטר ממשרד התקשורת ואחזקתו בתיק החוץ "סבירה"

המדינה ביקשה למחוק את העתירה שהגישו התנועה לאיכות השלטון וסיעת המחנה הציוני, מאחר ונתניהו כבר אינו מחזיק בתיק התקשורת

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צחי הנגבי וראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת סיעת הליכוד בכנסת
צחי הנגבי וראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת סיעת הליכוד בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

המדינה מסרה היום (ב') את תגובתה לעתירה שהגישו התנועה איכות השלטון, יו"ר האופוזיציה, יצחק הרצוג, וסיעתו המחנה הציוני, שבה דרשו כי נתניהו יפרוש מתפקידיו במשרד התקשורת ובמשרד החוץ.

העותרים טענו כי יש חוסר סבירות באחזקה של תיקים מרובים אלה. עוד טענו כי עליו לפרוש מתפקידיו במשרד התקשורת על רקע ניגודי העניינים שבהם הוא מצוי. נתניהו אינו יכול לטפל בסוגיות הקשורות לבעלי בזק, שאול אלוביץ', בשל קשרי הידידות ביניהם, וכן בעניינים הנוגעים לארנון מילצ'ן, מבעלי ערוץ 10, שנמצא במרכז פרשת 1000. עוד טענו העותרים כי על נתניהו לפרוש מתפקידו במשרד התקשורת על רקע פרשת 2000, שחשפה לכאורה את ניסיונותיו להטות את הסיקור התקשורתי לטובתו.

המדינה עידכנה כי נתניהו התפטר אתמול מתפקיד שר התקשורת, וכי בכוונת הממשלה למנות מחר את צחי הנגבי למ"מ שר התקשורת לתקופה של שלושה חודשים. בעקבות כך, התייתרה העתירה הקשורה לכהונתו של נתניהו במשרד התקשורת.

העתירה, שנסבה גם על העובדה שנתניהו מחזיק בתיק החוץ. היתה על רקע המצב בו נתניהו החזיק בארבעה תיקים, אלא שלאחר התפטרותו מתפקיד שר התקשורת, ממילא הוא מחזיק בפחות תיקים, ולכן המדינה מבקשת למחוק את כל העתירות. לדברי המדינה, גם כעת אין כל עילה לחייב בדין את נתניהו להתפטר מתפקידו כשר החוץ.

במהלך הקדנציה שלו בתיקים נוספים, בהם שר הכלכלה, השר לשיתוף פעולה אזורי ושר הבריאות. תיקים אלה הועברו לשר האוצר משה כחלון (ולאחר מכן לאלי כהן), צחי הנגבי ויעקב ליצמן. תיק התקשורת יועבר כאמור השבוע, ומאחר ונתניהו מחזיק כיום אך ורק במשרד החוץ בנוסף לתפקידו כראש הממשלה, נטען בעתירה כי "מצב דברים זה נמצא בלב מתחם הסבירות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker